Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.
«Під час цих навчань ми ще раз перевіряємо готовність до захисту міста у разі виникнення ситуацій, пов’язаних із наслідками повені, критичним збільшенням рівня води у Дніпрі, та продемонструємо навички особового складу, на який покладено організацію роботи із запобігання та ліквідації наслідків гідрологічних надзвичайних ситуацій, – зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Зараз у місті немає підтоплень критичного рівня, що призвели до аварійних ситуацій, але ми повинні бути напоготові і мати чіткий алгоритм дій для усіх залучених».
За умовами навчань, проходження водопілля та руйнування льодового покриву весною 2023 р. супроводжується виходом води на заплаву та утримання води на ній, що є природним процесом. На окремих ділянках спостерігається досягнення відміток небезпечних гідрологічних явищ. За прогнозом наслідків негативного впливу повені та паводку в м. Києві у разі досягнення рівня води відмітки 800 см над «0» (або 95.0 м за Балтійською системою) підтоплюється шість районів міста Києва: Голосіївський, Дарницький, Деснянський, Дніпровський, Оболонський та Подільський.
На семи навчальних місцях було відпрацьовують такі практичні дії:
№ 1 «Розгортання штабу»;
№ 2 «Проведення рятувальних робіт щодо зняття з плавзасобу, що дрейфує, потерпілих від повені»;
№ 3 «Надання екстреної медичної допомоги потерпілим у складних метеорологічних умовах»;
№ 4 «Вилучення з дна водойми затонулого човна»;
№ 5 «Проведення робіт щодо відкачування води з підтопленого об’єкту»;
№ 6 «Проведення робіт щодо інженерного захисту території від підтоплення (будівництво дамби мішками з піском»;
№ 7 «Організація харчування евакуйованих людей».
Цьогоріч рівень води на 0,5-1 метр перевищує минулорічний. Згідно з даними Укргідрометцентру, пік весняної повені у Києві очікують на 22 квітня. Є підтоплення заплавних територій, які майже щороку підтоплюються під час весняної повені, зокрема це острови парку «Муромець», Гідропарк, Труханів острів, затока Галерна, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.
Нагадаємо, фахівці пояснили, чому у Києві відбуваються масові підтоплення.