Летить вдвічі менше ракет
З жовтня 2022 року росіяни змінили тактику атаки з повітря та запускають ракети та дрони раз на 7-10 днів, однак у більшій кількості – щоб таким чином здолати українські сили ППО. Проте і ці потужності, на щастя, вичерпуються.
І під час масованого обстрілу 29 грудня ворог випустив 69 ракет, 54 з яких вдалося збити. Над Києвом ППО збила 16 ворожих ракет. Нажаль, уламки від них впали та пошкодили садиби мирних мешканців в приватному секторі, лінію курсування міської електрички та дитячий майданчик. Проте потрапити у стратегічну ціль – а це в об’єкти енергетичної інфраструктури росіянам не вдалося. Відтак, у Києві вже очікують, що Новий рік столиця найімовірніше святкуватиме зі світлом.
«Чи це боляче тих десяток ракет, який прилетів? – боляче. Але маємо розуміти: де 60 та де 120, це дуже велика різниця. Це практично у 2 рази менше як під час попередніх масованих обстрілів. 69 ракет – це не та дошкульна проблематика, котра може насправді навіяти якісь серйозні проблеми для нас», – сказав Черник в ефірі національного телемарафону.
До чергового масованого обстрілу росіян українські військові готувалися завчасно і ще за добу попереджали громадян про небезпеку, казали, що Росія тримає напоготові техніку в морі та на аеродромах, якою будь-якої миті може вдарити під час різдвяно-новорічних свят.
«Бавовна» в Енгельсі збільшила відстань до точок запуску
Найбільша користь від вибухів на аеродромі в Енгельсі – це можливість знешкодити найсучасніший ракетоносець РФ Ту-160 «Білий лебідь». Стратегічний бомбардувальник ракетоносець був найпотужнішим надзвуковим бойовим літаком у світі.
«Це єдиний аеродром, де він обслуговувався. Якщо інформація про те, що пошкоджена командна радіовежа підтверджена, то дійсно цей аеродром втрачає свою стратегічну якість саме для одного класу машин. А останнє бавовнування в Енгельсі насправді здійснило для нас дуже хорошу послугу – це видовження потенційних ударів. І те, що зуміли добрі світлі сили поправити ситуацію на аеродромах, означає, що видовжування залпів буде таким і далі», – зазначив генерал ЗСУ.
Водночас, надто сподіватися на припинення повітряних обстрілів з важкої зброї поки рано, зазначив оповідач. Бо в Росії є доволі велика мережа аеродромів, щоб продовжувати атаку:
«Не будемо видихати і тішити себе думками, що вони вже не можуть застосовувати свої стратегічні ракетоносці. У першу чергу ТУ-95 МС, і ТУ-22 М3, котрі запускають найдошкульніші для нас ракети Х-101, Х-555 і найважчу Х-22. Росіяни мають інші мережі аеродромів і на далекому заураллі в тому числі».
Українські ППО знищили третину артилерійських боєприпасів РФ
Наприкінці лютого ворог мав за різними даними від 15 до 20 млн артилерійських снарядів. До прикладу, американці всього мали 2,5 млн снарядів на складах. 10 тисяч російських боєкомплектів було або застосовано проти українців або їх вдалося знищити силами ППО.
«На цю хвилину війна і досі на 95% є війною артилерії. Дійсно, снарядний голод у РФ почався, але він ще не є таким максимально критичним, як би нам цього хотілося», – каже полковник ЗСУ Петро Черник.
Оборонні підприємства Росії активно працюють над виготовленням боєприпасів, аби ворогу було чим здійснювати нові удари по території України. Однак, за даними аналітика, виробляти вони можуть у межах 125 тисяч снарядів на місяць, не більше.
«Класичний їхній артилерійський вогневий вал – це 60, подекуди 80 тисяч снарядів на день. Отже це дводенна норма за їхніми показниками. На цю хвилину їхні артилерійські вали упали щонайменше втричі – до 18-20 тисяч снарядів на день. Але, разом з тим, із нашого боку – показник не більше, ніж 7-7,5 тисяч. Правда, ми кратно переважаємо їх за попаданнями. Тобто, за якістю нанесення уражень. Отже, на цю хвилину можемо констатувати, що ми в такій-собі своєрідній зоні стратегічної вогневої рівноваги», – розповідає Черник.
Перемогу України прискорить підтримка партнерів
Досягнута ЗСУ на 10 місяці війни вогнева рівновага між повітряними силами РФ та України триватиме доти, поки Україна якісно знову не наростить свої сили, переконаний генерал ЗСУ:
«З нетерпінням чекаємо авіацію. Упевнений, що вона надійде в обов’язковому порядку. Питання лиш коли. Я не допускаю, що війна зайде у глухий кут, війна рано чи пізно закінчиться. Одне лише питання, хто переможений, і хто переможець. У нас немає альтернативи, як бути переможцями. Ми мусимо вигризати цю перемогу, якою б важкою і болючою вона не була», – підсумував Петро Черник.
Нагадаємо, Лукашенко віддав під контроль росіян міжнародний цивільний аеропорт під Гомелем, за 250 км від Києва. Все для того, аби звідти запускали ракети та дрони-вбивці по Україні. Така співучасть в окупації Київщини знищила білоруську цивільну авіацію. Водночас, на думку українського дипломата, нинішня потужність української ППО під час масованих обстрілів РФ стримує втручання у війну ще і білоруських військових.