Про це повідомляє УПЦ МП.
22 квітня у селі Требухів Броварського району стався конфлікт щодо приналежності храму за адресою вул. Броварська, 1. Ще у серпні 2022 року у ПЦУ повідомляли, що громада села ухвалила рішення про входження у юрисдикцію Православної Церкви України. За даними ЗМІ, ініціювали голосування самі прихожани.
Громадський активіст Ярослав Бондаренко заявив, що представники УПЦ МП блокували вхід вірян ПЦУ до церкви та влаштовували вхід за перепустками. Так, у селі анонсували збори під храмом.
В УПЦ МП заявили про захоплення храму та «рейдерство активістів ПЦУ». Як зазначається, вхід до храму відкривали болгаркою. З опублікованих відео видно, що на місці перебували правоохоронці. В УПЦ МП поскаржилися, що «поліція лишалася бездіяльною».
Згодом Бондаренко повідомив, що церкву було «відбито з російської окупації» і там розпочалася перша служба ПЦУ.
Він опублікував відео церковної літератури російською мовою, яку знайшли у храмі: православні календарі, молитовники, Біблію. Бондаренко заявив, що їх необхідно викинути на сміття.
В УПЦ МП відповіли, що після «захоплення храму» у Требухові «рейдери публічно вчинили наругу над Євангелієм та іншими церковними книгами».
Зокрема, там опублікували відео, як церковні книги УПЦ МП висипають до іграшкового «Мерседеса» — натяк на колишнього намісника Києво-Печерської лаври, митрополита УПЦ МП Павло, який отримав у ЗМІ прізвисько «Паша Мерседес», зокрема через те, що журналісти не раз фіксували, як він сідає в різні моделі автівок марки Mercedes.
Читайте також: Немає приводу для радості: стало відомо, чи переходять київські церкви Московського патріархату до ПЦУ
“Кощунники винесли з храму Святе Письмо та іншу церковну літературу, назвали ці книги сміттям, завантажили їх в дитячу машину і продовжили говорити різні блюзнірські слова стосовно цих книг”, — зазначили в УПЦ МП.
Як зрозуміло з відео, активісти знайшли у храмі Біблію російською мовою, видану у 2009 році російським біблійним товариством — християнською позаконфесійною організацією. Найчастіше товариство видає Біблію російською мовою в синодальному перекладі XIX століття та новому сучасному. Патріарх Філарет свого часу здійснив переклад Біблії українською з синодального перекладу. Цей переклад патріарха Філарета досі використовується в богослужбовому житті Православної церкви України.
Нагадаємо, мешканці села Требухів на Київщині відстояли місцевий храм Покрови Божої Матері, який заблокували попи УПЦ МП після того, як громада села вирішила перейти у підпорядкування ПЦУ.