Протасів Яр не віддадуть забудовникам: Київрада оскаржуватиме рішення Окружного адміністративного суду

Автор: Любава Лисичкіна
12:08 01.06

Київська міська рада буде оскаржувати це рішення, тому що у столиці є вкрай необхідним збереження усіх фрагментів природних ландшафтів, які досі існують.

Протасів Яр не віддадуть забудовникам: Київрада оскаржуватиме рішення Окружного адміністративного суду

Про це заявив  заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За його словами, рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено Київською міською радою у суді. Адже Київська міська рада мала на меті прийняти рішення щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» і повернення статусу території зелених насаджень ділянкам у Протасовому Яру, відведеним під забудову у Солом’янському районі. Обидва цих рішення Окружний адміністративний суд визнав протиправними.

«Суд вирішив, що, голосуючи за проєкти рішень, депутати Київської міської ради перевищили повноваження. На думку суду, жоден нормативний акт не передбачає можливості визнання органом місцевого самоврядування раніше прийнятого ним рішення таким, що не відповідає інтересам територіальної громади. Також суд дійшов висновку, що Київська міська рада «втрутилася» у право компанії «Дайтона груп» на майно й не розглянула можливість компенсації забудовнику», – зазначив Володимир Бондаренко.

Посадовець також зауважив, що Солом’янський район один із найменш озеленених у місті Києві, тому збереження великих масивів зелених насаджень є необхідним для якості повітря та мікроклімату району.

«Наразі на цих територіях планується збудувати три багатоповерхові башти житлового комплексу. Це є неприпустимим. Міська влада буде відстоювати позицію територіальної громади міста та виступають на захисті її інтересів, тому рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що територія проєктованого заказника також дуже цінна з точки зору збереження тваринного світу міста, яке й досі вражає своїм біорізноманіттям.

До слова, Верховна Рада заборонила обіг пластикових пакетів. Законопроєкт № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» прийнято в другому читані і в цілому як Закон.

Великий Київ у Google News

підписатися