“Просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати”: соцмережі вибухнули після пожежі в Костьолі

Автор: Любава Лисичкіна
12:43 04.09.2021

Більшість киян висловлюють глибокий жаль щодо того, що трапилося. І висловлюють сподівання, що будівлю релігійної споруди відновлять.

“Просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати”: соцмережі вибухнули після пожежі в Костьолі

 Костел Святого Миколая після пожежі став головною темою обговорення у соцмережах суботнього ранку. Кияни обурені тим, що сталося, та “вказують пальцем” на винуватців трагедії. Адже наразі вже відомо, що  орган компанії «Rieger-Kloss» 1981 року, пошкоджено. 

“Органу в костьолі Святого Миколая більше не існує. Пожежа сталася, як я і думала, через коротке замикання. Ха! Дивно, що це сталося лише зараз! Ще 6 років тому там вода від талого снігу та дощу стікала у навах по колонам просто по проводці і стукала об паркет, ритмічно супроводжуючи концерти та Святі Меси. Це – результат дикої халатності держави”, – вважає киянка, історик, архівіст, голова департаменту в Центральному державному історичному архіві України Ганна Путова.
 
Вона нагадала, що  у безпосередній близькості до собору знаходиться законсервоване – звісно, незаконне будівництво, яке старається відновити власник ділянки   Варвиш.
 
“Ні-ні. Я не вірю у конспірологічні теорії і не думаю, що підпал здійснив забудовник. Але чергове будівництво на території Нової Забудови, над лінією метро, у долині Либіді, буде згубним для костьолу Св. Миколая.

Ну а храм радше за все тепер уже кинуть в зуби громаді. Бідний-нещасний, спотворений, спустошений. Найбільше у цьому всьому мені шкода вівтар – єдину (крім єпископських гербів на стінах централььної нави) автентичну частину інтер’єру, яка вижила у пеклі ХХ сторіччя – з круговим написом: “Pod Twoją obronę…”, який на нещастя був у безпосередній близькості до місця загоряння.
Уроди, уроди, уроди! Далі я думаю матом”, – додала історик.
За словами столичного активіста, ексдепутата Ігоря Луценка, Костел Святого Миколая,   потрібно рятувати від “управління”   міністерства культури.
 
“Знаєте, що спільного між палаючим Костелом Святого Миколая, київським цирком на площі Перемоги та розруйнованим Гостинним двором на Контрактовій? Всі вони знаходяться на балансі Міністерства культури. За все, що відбувається всередині цих будівель (а там відбуваються жахливі речі, і пожежа – лише яскрава вершина айсбергу), відповідало і відповідає саме це міністерство”, – написав Луценко.
Президентка   Асоціація адвокатів України  Зоя Ярош зауважила, що “може хоча б зараз Мінкульт передасть будівлю католицькій громаді? Якщо не мали коштів і клепки ані утримувати, ані берегти, ані реставрувати”.
Це просто біль, вважає журналістка Іванна Коберник: “ОргАну в київському костьолі Саятого Миколая більше не існує. Що залишиться від однієі з найкрасивіших споруд Києва – залежатиме від перекидання гарячої картоплі між Мінкультом і КМДА (така зла і засмучена, що хотіла сказати між пральнею і спортлото або теплою ванною київських забудовників)…
Просто біль”.
 
В той же час є й ті, хто не бачить біди в тому, що відбулося:
В цей же час, міністр культури Олександр Ткаченко, на балансі саме його відомства перебуває будівля, вже побував на місці пожежі і відзвітувався дописом і фото у соцмережах.
 
“А ми у МКІП починаємо детальну оцінку ушкоджень костелу, аби скласти перелік термінових протиаварійних та реставраційних робіт. Крім того, шукаємо місце для концертів, репетицій колективу та можливих гастролей Національного будинку органної та камерної музики, що розташовувався в костелі”, – написав посадовець.
 
Нагадаємо, після десятої вечора стало відомо, що у Києві горить костел святого Миколая (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися