Завод “Більшовик” – перший об’єкт, проданий у межах великої приватизації після її перезапуску, – наразі фактично перетворився на знецінений актив.
Як розповів СЕО девелоперської компанії UDP Андрій Семенов у коментарі LIGA.net, “Більшовик” – перший об’єкт, проданий у межах великої приватизації після її перезапуску, – наразі фактично перетворився на знецінений актив.
Він нагадав, що на момент продажу “Більшовик” майже не працював, але мав стратегічну цінність саме через площу і розташування.
“Об’єктивно, якщо оцінювати інвестицію з погляду жорсткої інвестиційної логіки, її сьогодні можна вважати повністю знеціненим активом”, – зазначив Семенов.
Перед тим, як виставояти завод на продаж, у Фонді держмайна повідомляли, що за довгі роки виробництво заводу було знищене, до 80% майна та основних засобів знаходяться в аварійному стані. З 20 цехів використовується лише три, а наймолодшому верстату «Більшовика» було 38 років.
На території заводу, що займає 35 гектарів біля станції метро “Шулявська” в Києві, планували звести сучасний житловий квартал. До участі в проєкті виявляли інтерес інвестори з Німеччини, Польщі, США, Китаю та Сінгапуру.
Втім, одразу після того як інвестори сплатили 1,39 млрд грн за лот, суд арештував актив. ДБР відкрило кримінальне провадження щодо можливих зловживань посадовців Фонду держмайна в процесі продажу обʼєкта.
Зараз усі роботи на території заводу зупинені, а проєкт фактично заморожений. Додаткових проблем завдали й російські обстріли, які зруйнували частину конструкцій заводу.
Нагадаємо, у січні цього року була інформація про те, що цех заводу “Більшовик” у Києві знесуть за 80,5 мільйонів гривень – на 45 мільйонів дешевше від початкової вартості.
У 2024 році йшлося про те, що будівництво житлового кварталу на місці заводу “Більшовик” заморожено через війну.