Причина – війна. Через різноманітні загрози з країни виїхало за різними даними від 6 до 10 мільйонів людей. Крім того, понад мільйон людей були призвані до лав ЗСУ, відповідно їм теж довелося облишити робочі місця. Значна частина з них була якраз тими співробітниками, на місця яких нараз шукають претендентів. Але поки штат не заповнений, забезпечення робочого процесу лягає на плечі тих, хто залишився в компаніях. Зараз багатьом українцям доводиться працювати, як кажуть “і за себе, і за того хлопця”, часто буває так, що доводиться суміщати обов’язки навіть не двох, а трьох-чотирьох посад.
Звісно, коли робоче навантаження перетинає всі логічні межі, навіть компенсації, мотивації, премії та щира подяка керівництва жодним чином не можуть замінити повноцінний відпочинок. А відсутність відпочинку – це прямий шлях до вигоряння, депресії та загострення неврологічних станів, що може призвести не лише до втрати роботи, а й втрати здоров’я. І тут не варто забувати, що роботу знайти не так складно, як виправити фізичний і психологічний стан.
Які ознаки того, що щось негаразд?
Творці БАДу “Когнітіум” відзначають, що при перенавантаженнях важливо звертати увагу на “перші ластівки”, що сигналізують про те, що організм вже на межі своїх можливостей і йому потрібен відпочинок, або допомога, що не дозволить ситуації загостритися й негативно вплинути на подальше життя. Першими симптомами, що можуть насторожити є те що людина стає розсіяною, їй важко концентруватися, вона починає припускатися помилок, стає неуважною. Все це проявляється поступово і накопичується. Якщо не вжити заходів, проблема ризикує перетворитися на сніжний ком. А співробітник, що ще вчора вважався одним з кращих у своїй справі – може втратити роботу, бо його результативність падає.
Насправді перші симптоми того, що мозок не може впоратися із тим, що на нього навалилося, спочатку здаються геть безневинними. Одним з найрозповсюдженішим є забудькуватість. Спочатку вона проявляється в побутових моментах – людина забуває де поклала телефон або гаманець, чи зачинила двері квартири, поставила чайник, а коли згадала за нього – він давно вимкнувся й охолов. Потім проявляється розсіяність. Коли, наприклад, у кінці дня приходить усвідомлення, що сьогодні не той день тижня, і візит до лікаря, на запис до якого було потрачено купа часу, – не відбувся. Потім забуваються ділові зустрічі, подача звітів, дні народження, розвивається неуважність – відправлення листів не тому адресату, проїзди на червоне світло, або коли через турнікет метро намагаються пройти за допомогою карточки від офісу, плутаючи її з проїзним.
Що робити, аби не допустити критичної ситуації?
Звісно, за перших ознак того, що мозок починає давати збій, треба терміново зайнятися власним здоров’ям. Найкращім варіантом було б цього взагалі не допускати, але якщо відчуття того, що життя перетворюється на “день бабака” стає чітко зрозумілим, треба негайно вживати запобіжних дій, щоб все це не закінчилося візитом до лікаря. Одним із найдоступніших та найдієвіших варіантів є поєднання двох складових – влаштування хоча б кількох вільних вечорів для того, щоб розгрузити мозок, а також вживання нейропротекторів.
Найпростіше придбати нейропротектори в аптеках. “Когнітіум” вважається одним з найкращих, що є доступним на українському ринку біоактивних добавок. Відповідно придбати “Когнітіум” можна без рецепту і він може бути рекомендований у якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело N-ацетил-L-аспарагінової кислоти. Ця кислота допомагає підтримувати нормальні обмінні процеси в тканинах головного мозку, покращує концентрацію, пам’ять та увагу, може вживатися під час інтенсивних фізичних та інтелектуальних навантажень, за психоемоційних стресів, хронічної втомлюваності. Властивості складових “Когнітіуму” підтверджено науковими дослідженнями.
“Когнітіум” можна вживати, якщо людина відчуває:
– Неуважність;
– Постійну втому;
– Роздратування;
– Апатію;
– Зниження концентрації уваги;
– Замкненість;
– Легку депресію;
– Має сильні фізичні навантаження;
– Забудькуватість.
Перенавантаження та нервові розлади, перевтома та тривожні стани – все це може виникати навіть за звичайних умов. Але в умовах війни вірогідність появи таких симптомів зростає в рази. Оскільки завдяки вродженому інстинкту самозбереження людина використовує мозок для аналізу поточної ситуації значно потужніше, ніж зазвичай. Саме тому піклування про ментальне здоров’я надзвичайно важливе, бо якщо нормально працює мозок, то набагато простіше контролювати роботу всього організму. І саме тому своєчасне вживання нейропротекторів може убезпечити від серйозних проблем, наслідками яких може стати втрата працездатності на довгий період.