ПЛР-тест може позбавити 14-денної ізоляції прибулих з країн “червоної зони”

11:53 09.07.2020

Особи, що прибули в Україну з країн так званої “червоної зони”, можуть не дотримуватись 14-денної самоізоляції, якщо зроблять ПЛР-тест на COVID-19.

ПЛР-тест може позбавити 14-денної ізоляції прибулих з країн “червоної зони”

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами,  ПЛР-тестування можна пройти за бажанням у будь-якій лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров’я. У разі негативного тесту самоізоляція припиняється. 

Результати тестування на COVID-19 методом ПЛР лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, вносить до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Також після тесту результат автоматично відправляється на додаток “Дій вдома”. Після цього людина отримує повідомлення від додатка про можливість припинення самоізоляції”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, з 15 червня в Україні запровадили адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни діляться на 2 зони – “червону” і “зелену”, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення. Прибулі з “червоної зони” (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис. населення) мають проходити обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону, з “зеленої зони” (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію.

Ну а тим, хто лише збирається виїхати з країни, варто ознайомитись з алгоритмом дій при плануванні подорожей за кордон.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...