Президент ФІФА Джанні Інфантіно виступив за поступове повернення російських команд до міжнародних змагань під егідою ФІФА та УЄФА.
Про це він заявив в інтерв’ю британському телеканалу Sky News.
«Відсторонення росіян породило ще більше розчарування та ненависті. Якщо дати можливість дівчатам і хлопцям із Росії грати у футбол у Європі — це пішло б на користь усім», — сказав Інфантіно.
Він наголосив, що футбол має бути інструментом «об’єднання людей», а виключення російських команд з 2022 року, на його думку, лише посилило напругу та ворожнечу.
У відповідь на ці заяви Українська асоціація футболу закликала ФІФА та її президента не змінювати позицію футбольних органів щодо відсторонення росіян від футбольних змагань, допоки триває війна проти України.
“Військові дії на території України тривають, ситуація не покращилась, атаки руйнують цивільну інфраструктуру та життя мирного населення. Росіяни продовжують наступати на лінії зіткнення. Через постійні атаки населених пунктів по всій території країни, мільйони українців залишаються без світла, води і тепла”, – йдеться у повідомленн.
В УАФ заперечили твердження, що бан проти агресора не працює.
“Ми вважаємо відсторонення від участі у змаганнях ефективним методом тиску на агресора. Потенційна реінтеграція будь яких збірних росії ставить під загрозу безпеку та цілісність проведення змагань”, – наполягають в українській футбольній організації.
У заяві також наводиться рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні у справі CAS 2022/A/8708 Football Union of Russia (FUR) v. Fédération Internationale de Football Association (FIFA) et al., де чітко зафіксовано позицію та застереження щодо неможливості повернення російських команд до змагань за нинішніх умов.
Нагадаємо, у лютому-березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ФІФА та УЄФА ухвалили рішення усунути всі російські клуби та збірні від участі в міжнародних турнірах, включно з Ліою чемпіонів, Лігою Європи, Лігою конференцій, кваліфікацією до ЧС-2022, Євро-2024 та юнацькими змаганнями. Російські команди також виключені з жеребкувань відбору на ЧС-2026.
Читайте також: Перед Олімпіадою-2026 Україна ввела санкції проти осіб, дотичних до спорту в РФ
Нагадаємо, Російського триколору не буде на Олімпіаді-2026.
Як повідомляв “ВК”, Україна закликала Міжнародну федерацію пейнтболу відсторонити від змагань російських спортсменів.


