Прем’єри театрального сезону: “Отелло” від Театру на лівому, “Слуга двох панів” від драмтеатру Франка

Автор: Любава Лисичкіна
14:33 01.09

Киянам варто заздалегідь подумати про квитки.

Прем’єри театрального сезону: “Отелло” від Театру на лівому, “Слуга двох панів” від драмтеатру Франка Фото: Репетиція "Отелло" - Олеся Моргунець-Ісаєнко
Світлодіодне освітлення

Про прем’єрні вистави йде мова в матеріалі від Суспільне Культура та в дописах Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

“Отелло”, реж. Оксана Дмітрієва

  • Коли: 14−15 вересня

Кохання зруйноване недовірою. Сюжет Шекспірової п’єси розповідає про полководця Отелло, що повернувся з війни з перемогою. Слуга Яго руйнує життя мавра, звинувачуючи його дружину в зраді. Жанр режисерка визначила як “залізний порт”. Яку версію класичної історії варто очікувати від Оксани Дмітрієвої?

“Була б щасливою, якби в нас вийшла вистава, яку не очікували… Яка не відповідала би на питання, а ставила їх… Що ж нам усім робити, коли життя стало таким крихким… Коли його можуть зруйнувати не тільки бомби і ракети, але й якась дрібничка… Скільки нам усім треба уваги, емпатії і Любові, щоби витравити з себе цю жахливу війну…” — розповідає Оксана і додає, що у виставі залучений потужний акторський склад.

Неочікуване художнє рішення від сценографа Михайла Ніколаєва з Хмельницького, чуттєва музика від композиторки Катерини Палачової з Харкова, пластика Антона Вахліовського з Києва.

А лейтмотивом вистави лунатимуть вірші Олени Зятьєвої.

“Слуга двох панів”, реж. Давид Петросян

  • Коли: 16−17 жовтня

Комедія італійського письменника Карло Гольдоні “Слуга двох панів” вперше була представлена трупою Медебака влітку 1749 року в Мілані. У виставі Давида Петросяна будуть живий оркестр і стилізовані костюми XVIII століття.

Режисер створює постанову в класичному жанрі комедії dell arte:

Важливим фактором є Маска. Одягаючи маску, людина може абстрагуватися від будь-якої події. Маска дає можливість не сприймати все близько до серця й тікати або закриватись від труднощів, які приносить життя. У бажанні опанувати якось своє життя, у спробі всидіти на двох стільцях людина лише прагне втікати від відчаю та горя”.

Великий Київ у Google News

підписатися