Премію Леся Курбаса забрав режисер “Украденого щастя”

10:16 27.02

Премію імені Леся Курбаса присудили режисеру Дмитру Богомазову за постановку «Украдене щастя».

Премію Леся Курбаса забрав режисер “Украденого щастя”
Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

“За результатами таємного голосування Комітетом з присудження премії імені Леся Курбаса прийнято рішення присудити премію у 2021 році Богомазову Дмитру Михайловичу за постановку вистави «Украдене щастя» за п’єсою Івана Франка у ДП «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка» та присвоїти звання лауреата премії імені Леся Курбаса”, – йдеться в повідомленні.

Дмитро Богомазов у 1995 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого (курс Е. Митницького). з 2017 р. – головний режисер ДП «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка».

За роки творчої діяльності здійснив постановки понад 40 вистав в Україні та за кордоном – у Польщі, Франції, Німеччині, Угорщині, Швеції, Норвегії, Грузії, Болгарії, Туреччині.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурс на здобуття премії Леся Курбаса у 2021 році.

Довідка. Премія імені Леся Курбаса присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах. Грошова винагорода до Премії у розмірі двадцять тисяч гривень виплачується за рахунок коштів, передбачених на цю мету в Державному бюджеті України Міністерству культури та інформаційної політики України.

Режисер-новатор і геній українського театру — Лесь Курбас прожив коротке, сповнене непідробних і невдаваних трагедій життя. В його біографії вражає все: неймовірна наполегливість, фанатична любов до книги, фантастична успішність на сцені, чесність і безкомпромісність у творчості. Але найбільше дивує все ж те, як багато трагічних збігів було у його житті, яке особливе місце займала в ньому смерть.

Великий Київ у Google News

підписатися