Представлено проєкт Національного військового меморіального кладовища у Гатному

Автор: Галина Ворона
12:43 08.12.2023

В Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища (НВМК).

Представлено проєкт Національного військового меморіального кладовища у Гатному
оренда квартири Київ

Як повідомляє Мінветеранів, головний архітектор ескізного проекту Сергій Дербін представив ескізні рішення майбутнього Меморіалу.

При проектуванні кладовища було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.

Відтак, на земельній ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

За словами Ярослав Старущенко, заступника директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”, яке відповідає за його реалізацію, Меморіал будуватимуть у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань, 

Також були представлені візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит, з урахуванням релігійних особливостей.

Головне, кажуть у міністерстві, їх буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного Меморіалу.

Крім того, з представниками родин загиблих обговорено й інші питання щодо НВМК. Зокрема, організацію зручного трансферу для відвідувачів.

Зважаючи на близьке розташування до меж столиці та потужну транспортну артерію, проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу.

Даний проєкт успішно пройшов державну експертизу і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом, зазначають у Мінветеранів.

Ескізні рішення Національного військового меморіального кладовища.

Читайте також: «Закон ухвалили, і президент повинен його підписати»: нардеп пояснив, чому військове кладовище має бути у Биківні

Нагадаємо, Київрада у квітні 2023 року відвела землю під Національне військове меморіальне кладовище у Биківні. Раніше очікувалось, що військове кладовище може запрацювати вже восени цього року. Та згодом у Мінкульті заявили, що Військове кладовище у Биківні неможливо побудувати у стислі терміни. У серпні Кабінет міністрів змінив місце, де мають створити Національне військове меморіальне кладовище. Тепер його планується розмістити поблизу селища Гатне. Для цього виділять дві земельні ділянки площею 258,73 гектара та 7,96 гектара.

Та Верховна Рада у листопаді не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища поблизу селища Гатне у Київській області. За 10 кілометрів від Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися