Правило “двох стін”: варто знати де ховатися у квартирі під час вибуху

Автор: Любава Лисичкіна
00:18 16.03

З огляду на обстріл багатоповерхівок у Києві, слід ще раз переконатися в тому, що ви знайшли правильне місце для укриття.

Правило “двох стін”: варто знати де ховатися у квартирі під час вибуху

Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань ворогом українських міст.

Правило “двох стін”

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною.

Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають.

Правило “двох виходів”

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом — це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим.

Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості будинків спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.

Нагадаємо, сьогодні вранці ворожі снаряди пошкодили 2 багатоповерхівки у Святошинському  районі, одну – у Подільському, а також приватний будинок і вхід до станції метро. 

Великий Київ у Google News

підписатися