Правоохоронці розслідують забруднення озера Кирилівське на Оболоні

Автор: Галина Ворона
12:29 22.02

Правоохоронці встановлюють джерела забруднення вод та осіб, причетних до забруднення озера Кирилівське в Оболонському районі. вчинення кримінального правопорушення.

Правоохоронці розслідують забруднення озера Кирилівське на Оболоні
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли у столичній прокуратурі.

За словами правоохоронців, вони виявили інформацію про забруднення озера Кирилівське під час моніторингу соцмереж та виїхали на місце для фіксації обставин та збору зразків забрудненої води.

Під час огляду було виявлено на поверхні озера  маслянисті плями з характерним запахом, що може свідчити про злив нафтопродуктів.

За фактом порушення правил охорони вод (водних об’єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або зміну їхніх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля розпочато досудове розслідування (ч. 1 ст. 242 КК України).

Оболонська окружна прокуратура надала вказівки щодо проведення першочергових заходів, які необхідно здійснити у кримінальному провадженні для ефективного розслідування обставин забруднення водойм, встановлення розміру заподіяних збитків, джерел забруднення та осіб, які до цього причетні.

Крім того, з метою уникнення розповсюдження забруднення водойми витік засипано спеціальним сорбентом.

Досудове розслідування проводить Оболонське управління поліції.

Читайте також: У Горіхуватських ставках знову виявили забруднення води – що відомо 

Нагадаємо, біля озера Небреж зрубали і пустили під бульдозер десятки дерев.

Великий Київ у Google News

підписатися