Працюють на свої конверти, а не на інтереси людей – Петро Порошенко розкритикував бюджетну політику монобільшості

Автор: Галина Ворона
16:49 21.09

Зростання економіки або відскок від кризи 2020 року в країнах ЄС складає від 11 до 21 відсотка, тоді як в Україні зростання на тлі кризи минулого року склало 5%. Так само Україна втрачає позиції у питаннях верховенства права, довіри, демократії, прав людини, свободи слова тощо.

Працюють на свої конверти, а не на інтереси людей – Петро Порошенко розкритикував бюджетну політику монобільшості

Про це п’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко заявив з трибуни Верховної Ради.

Кажуть, що Державний бюджет — це економічна Конституція країни. Це — неправда, бо Конституція вище. Але бюджет — це філософія розвитку країни з боку правлячої влади”, – підкреслив він.

Порошенко нагадав, що за його президентства філософія розвитку країни полягала у русі в Європейський союз і НАТО та наближенні до Копенгагенських критеріїв, яким країна має відповідати, щоб стати членом ЄС.

А не запитувати у Байдена чи Меркель, чому Україна досі не в НАТО, бо запитайте в себе”, – сказав п’ятий президент.

За його словами, зростання економіки або відскок від кризи 2020 року в країнах ЄС складає: в Польщі квартальний внесок — 11%, в Естонії — 14%, а в Туреччині, яка претендує на Європу, — 21%, тоді як в Україні цей показник всього 5%.

На його думку, по всіх питаннях, що є у згаданих Копенгагенських критеріях – верховенство права, довіра, демократія, права людини, свобода слова, відсутність переслідування опозиції – Україна демонструє регрес.

Ще одна із найбільших проблем, за словами Порошенка, — це брехня.

Коли Гетьманцев лобіював “лотерейку”, Арахамія лобіював “ігорку”, вони казали, що доходи бюджету будуть 7 млрд грн. Шановний пане міністре, скільки зараз ви заклали в доходи від “ігорки” і “лотерейки”? 700 млн. Оце і є брехня! Бо гроші ідуть в кишені “Слуг народу” у вигляді конвертів 20-40-50, які розносяться по залу”, – зауважив лідер “ЄС”.

Він наголосив, що влада ще в цьому році має захистити людей: виплатити 13-ту пенсію, захистити децентралізацію, повернути заборгованість армійцям, дати позиції по субсидіям.

І це все треба зробити вже зараз”, – додав Петро Порошенко.

Читайте також: Порошенко закликав світ не визнавати результати виборів в Росії, до яких долучили українців з окупованого Донбасу та Криму 

Нагадаємо, Петро Порошенко представив зміни до держбюджету: 13-та пенсія, погашення боргів військовим, субсидії, зарплати медикам і підтримка громад.

Великий Київ у Google News

підписатися