Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання. Його підтримали 103 депутати.
Як зазначили у Київраді, запропонований проєкт рішення доповнює Правила користування Київським метрополітеном трьома пунктами, які закріплюють:
- право пасажира на отримання домедичної допомоги від чергового персоналу станції метрополітену;
- службовий обов’язок персоналу Київського метрополітену володіти практичними навичками надання домедичної допомоги;
- надання домедичної допомоги пасажирам.
Метрополітен має забезпечити відповідне навчання персоналу за власний рахунок. Додатково, у рамках повернення залишків невикористаних бюджетних коштів, підприємство може використати 950 000 грн, закладених у проєктах Громадського бюджету-2020 “Реаніметро” на тренінги з домедичної допомоги для працівників.
Рішення набирає чинності з 1 липня 2021 року, що дозволяє організувати навчання з домедичної допомоги до введення в дію пропонованих доповнень.
Довідка. Київський метрополітен має близько 8 000 співробітників. Мережа підземки налічує 52 станції, в тому числі 46 підземних, та з підземні вузли пересадки в центрі міста. Підземне розташування станцій об’єктивно збільшує час, за який бригади екстреної або швидкої медичної допомоги можуть прибути на платформу станцій.
Читайте також: Врятоване життя. В метро завдяки дефібрилятору вперше реанімували чоловіка
До слова, на 19 станціях метро вже з’явились дефібрилятори. Як ними користуватись – дивіться тут.