Громадяни несуть збитки – адже по частині справ може збігти термін давності, а постраждалі, які через суд намагаються захиститися, вимушені далі потерпати від порушення їхніх прав.
У грудні 2022 року парламент ліквідував Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК). З того часу триває передача понад 300 тисяч справ від ОАСК до Окружного адмінсуду Київської області. Згодом, замість Окружного адмінсуду столиці мають створити новий суд – Київський міський.
За майже півроку з 300 тисяч справ ОАСК передав трохи більше 10 тисяч. З такими темпами процедура може затягнутися на роки.
А це – долі сотень тисяч людей, які чекають на справедливе рішення.
«Ми мусимо опрацювати документи – прошити справи, впорядкувати їх. Десь приблизно в день 100-150 справ. За інструкцією в кожному томі 250 сторінок. Є таке, що ми справу возили цілий день 900 томів», – розповіла Суспільному заступниця голови ліквідаційної комісії ОАСК Наталія Мельниченко.
Згідно із законодавством країни, усі справи ліквідаційна комісія мала передати за 10 днів.
У Державній судовій адміністрації повідомили, що до Окружного адмінсуду Київської області, який приймає справи від ліквідованого ОАСКу планують відрядити 10 суддів інших судів. Вони, вочевидь, будуть приймати рішення по справам, які все ж потраплять до наступної судової інстанції.
Нагадаємо, Державна судова адміністрація України повідомила про реєстрацію Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС) 28 лютого 2023 року. До нього повинні бути передані усі справи зі юрисдикцією міста Києва, які на перехідний період тимчасово повинні розглядатися в Київському окружному адміністративному суді.
Також голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов (парламентська фракція “Слуга народу”) озвучив оптимістичний прогноз, що Київський міський окружний адміністративний суд (КМОАС) може запрацювати за 9-12 місяців.