Повиздихали: чиновник стверджує, що окупанти, які рили окопи в Чорнобильській зоні, повмирали

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 29.02

Міський голова Вараша згадав, як окопувалися «безграмотні орки» у Чорнобильській зоні, в радіоактивному Рудому лісі.

Повиздихали: чиновник стверджує, що окупанти, які рили окопи в Чорнобильській зоні, повмирали
Світлодіодне освітлення

Про це  заявив  міський голова Вараша, що є містом-супутником Рівненської АЕС, Олександр Мензул.

Російські окупанти 24 лютого захопили Чорнобильську зону. Там вони вирили окопи у радіоактивному “Рудому лісі”, який вважається настільки небезпечним, що туди не пускають навіть працівників Чорнобильської АЕС. 

На думку української армії, РФ у Чорнобилі проводила спецоперацію “Сніжок-2”, щоб перевірити вплив радіації на своїх солдатах. Загалом, окупанти ж майже 30 діб базувалися й рили окопи у “Рудому лісі”.  

У квітні 2022 року керівник “Енергоатома” Петро Котін відвідав одну з ділянок Рудого лісу, де російські військові рили окопи та намагалися будувати фортифікаційні споруди. Тоді він повідомив, що у місцях, де перебували окупанти, зафіксовано аномально високі показники радіаційного стану.

  • Показник зовнішнього опромінення (гама-фон) в місцях заміру становив 3,2 – 4 мкЗв/год (мікрозівертів на годину), що у 10-15 разів перевищує норму.
  • Один із показників, що формує внутрішнє опромінення, яке отримали окупанти від поверхні ґрунту (Бета забруднення), у місцях заміру становив по 90 Sr, що у 160 разів більше норми.

«Я знаю це місце, там можна перебувати лічені хвилини. До речі, по наших каналах ми отримали інформацію, що з російських вояк, які там були, ніхто не вижив», – додав Мензул.

Варто зазначити, що міський голова м. Вараш Олександр Мензул має освіту інженера-фізика, працював у відділі ядерної безпеки, був заступником начальника служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Рівненської АЕС.

До слова, “ВК” писав про те, що орки-самогубці “прогулялися” високотоксичним “Рудим лісом” у ЧАЕС.

Нагадаємо, варто знати все про зарин – найтоксичнішу бойову хімречовину: які є  симптоми та яка має бути перша допомога.

Великий Київ у Google News

підписатися