Повістка прийшла на роботу: що гарантується мобілізованим працівникам

Автор: Любава Лисичкіна
20:45 05.08

Закон дозволяє вручати військовозобов’язаним повістки на роботі. Роботодавець зобов’язаний, в такому разі, сповістити про це працівника і проконтролювати, щоб він з’явився до військкомату.

Повістка прийшла на роботу: що гарантується мобілізованим працівникам Фото: Ілюстративне

Як зазначається, військовий облік на підприємстві є первинною ланкою, яка забезпечує збирання інформації про військовозобов’язаних, надання її до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Роботодавець, отримавши повістку, повинен видати наказ із повідомленням військовозобов’язаних про необхідність з’явитися до територіального центру комплектування і соцпідтримки, довести цей наказ до відома працівників і забезпечити їхнє прибуття до військкомату.

Якщо працівник відмовляється підписати наказ, яким його повідомляють про необхідність явки до військкомату?

  • в такому разі потрібно скласти акт про відмову від підпису комісійного наказу в присутності трьох осіб і відправити його до ТЦК.

Коли роботодавець не вручає повістку працівнику?

  •  коли працівник відсутній із поважної причини, наприклад, перебуває на лікарняному.
  • невручення повістки через звільнення працівника (працедавець має звернутися до військкомату та пояснити, що з цієї причини не може вручити документ).

Що гарантується мобілізованим працівникам?

Мобілізованим працівникам гарантується збереження місця роботи. Ст. 119 Кодексу законів про працю України гарантувала збереження середнього заробітку. 19 липня набрали чинності зміни до ст. 119 Кодексу Законів про працю України, якими виключений обов’язок зберігати за мобілізованими працівниками середній заробіток.  

Підставою для збереження місця роботи є факт призову або приймання працівника на військову службу за контрактом, який підтверджується наданими власникові або уповноваженому ним органові відповідними довідками, витягами з наказів, повістками, розпорядженнями, витягами з наказів про включення до особового складу військової частини тощо під час дії особливого періоду на термін до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Відомо, провоохоронці викрили схему виїзду осіб призовного віку до Польщі під приводом навчання.

Великий Київ у Google News

підписатися