“Поверніть героїв!” – Київ приєднався до всеукраїнської акції підтримки військовополонених

Автор: Оксана Тупальська
15:33 10.12.2023

“Хтось зараз у полоні свят, а вони у полоні на свята”, “Не мовчіть, полон вбиває” – з такими лозунгами вийшли на вулиці Києва рідні та друзі військових ЗСУ, які тепер перебувають у російському полоні.

“Поверніть героїв!” – Київ приєднався до всеукраїнської акції підтримки військовополонених
оренда квартири Київ

Акцію провели на Набережному шосе біля Київського річкового вокзалу (метро «Поштова площа») та Паркового мосту.

Учасники події нагадали, що уже майже пів року не було наступних обмінів. Це при тому, що захисники Маріуполя уже понад 1,5 року утримуються агресором в полоні. 

Акція відбулася одночасно у щонайменше 12 містах України.

Як нагадали організатори акції «Не мовчи! Полон вбиває!» Асоціація родин захисників «Азовсталі», для багатьох захисників полон став пеклом на землі.

«Для нас, родин полонених бійців, це ще одна можливість нагадати суспільству та всьому світові про тих, кого прямо зараз ворог катує та вбиває в неволі лише тому, що вони захищали Україну. Ми прагнемо, щоб кожний памʼятав про оборонців «Азовсталі», які понад 560 днів знаходяться в катівнях ворога, та боровся за їх визволення. Про те, що війна – триває, і нам треба обʼєднатися, аби вижити самим та зберегти Україну. Адже наші воїни не заслуговують на забуття», – кажуть учасники події. 

Раніше “ВК” розповідав про морського піхотинця, який втік з російського полону, а тепер вчить стрільбі в Києві. 

Також Орест Грицюк після 9 місяців в полоні повернувся додому в ході одного з обмінів та проходив реабілітацію. Він нагадав, що коли його забирали з камери, решта побратимів далі залишалися за ґратами. 

Говорили і про досвід бійця «Азову» Андрія Андрощука (Електрона), якого в полоні утримували в Донецькому СІЗО. Той згадував, як інші побратими переказували в камері кінофільми, а всі присутні слухали.

Великий Київ у Google News

підписатися