“Поверніть Азов”. Про полонених “азовців” нагадали перформансом на Софійській площі

Автор: Галина Ворона
19:03 24.12.2022

Родичі захисників Маріуполя провели на Софійській площі акцію “Полк Азов: Різдво в полоні”, щоб нагадати світу про азовців, які 8-й місяць знаходяться в полоні ворога, та пришвидшити їх звільнення.

“Поверніть Азов”. Про полонених “азовців” нагадали перформансом на Софійській площі

Організатори встановили на площі два столи. Один застелили скатертиною і накрили традиційними стравами на Святвечір, за ним сіли святково вдягнені люди.

На другому столі — вінок з гілок та металеві миски. За столом — хлопці у військовій формі, вони символізують “азовців”, які зараз перебувають в полоні. Столи розділяє колючий дріт.

Позаду столу стали рідні полонених із плакатами “Де Азов?”, “Поверніть Азов”, “221 день полону”, “Герої Азовсталі мають бути звільнені”. 

За даними організаторів акції, на даний момент невідомо, де саме знаходяться близько 750 бійців полку, в яких умовах, чи є в них теплий одяг, необхідні ліки та харчування.

Не стій осторонь! Ми повинні боротися за них так, як вони боролися за нас!” – наполягають вони.

Рідні полонених закликали всіх українців, які скоро зберуться за різдвяною вечерею, помолитися за захисників “Азовсталі” та вшанувати всіх, хто віддав життя за незалежність України.

Читайте також: У столиці читатимуть вірші доброволиці “Азову”, яка понад пів року перебуває в полоні

Нагадаємо, 21 вересня в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників. Серед звільнених такожприкордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, ТРошники, митники, цивільні. Зокрема, Денис Прокопенко “Редіс”, Сергій Волинський “Волина”, Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко – командири з “Азовсталі”.

24 листопада з російського полону повернули 50 українських військових, у тому числі захисників Маріуполя, полонених з острова Зміїний та Чорнобильської атомної електростанції.

Великий Київ у Google News

підписатися