Повернення на Пейзажку “Дівчинки на подушках”: що відповіла столична влада на петицію киян

Автор: Галина Ворона
17:57 Сьогодні

Київ “відхрестився” від петиції киян про відновлення скульптури Костянтина Скритуцького “Дівчинка на подушках” та повернення її на Пейзажну алею.

Повернення на Пейзажку “Дівчинки на подушках”: що відповіла столична влада на петицію киян
Світлодіодне освітлення

Як повідомив міський голова Києва Віталій Кличко у відповіді на петицію, це питання “не належить до компетенції Київради чи КМДА”.

Столичний голова пояснив, що скульптурні композиції Костянтина Скритуцького  не виготовлялись за кошти бюджету Києва та не були на балансі КМДА.

За наявною відкритою інформацією, скульптура “Дівчинка на подушках”, як і скульптура “Маленький принц”, перебувають біля майстерні Костянтина Скритуцького.

“Слово “повернути” у контексті електронної петиції не є доречним, оскільки зазначені скульптури перебувають у їхнього автора, а не у третіх осіб. Реалізація заходів, запропонованих в електронній петиції не належить до компетенції Київради, КМДА та підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ або організацій“, – йдеться у відповіді на петицію.

Довідково. Наприкінці 2008 року силами жителів Пейзажної алеї було відкрито дитячий сквер з лавками і всіма пізнаними котами. Автором усіх скульптур проекту став відомий столичний скульптор та корінний киянин Костянтин Скритуцький. На площі у півтора гектара він розмістив скульптури, вкриті мозаїкою, у вигляді голів зебр, фонтан в образах слонів, лавочки у вигляді ролика, ворони та кота, а також кота, довжиною 30 метрів. Внаслідок популярності скульптур на Пейзажній алеї мозаїчний “почерк” Костянтина Скритуцького став пізнаваним у всій українській столиці.

Нагадаємо, 7 червня 2024 року у Києві на Пейзажній алеї демонтували скульптуру Констянтина Скритуцького “Дівчина на подушках”. Згодом на її місці встановили нову скульптуру  – “янгол” митця В’ячеслава Дідківського.

Як пояснили киянам, “Дівчинку на подушках” демонтували на прохання членів “Андріївсько-пейзажної ініціативи” через нібито “аварійний стан”. Скульптора Констянтина Скритуцького, який є автором відомої статуї, про демонтаж не попередили. Згодом кияни створили петицію, в якій  закликають повернути скульптуру Скритуцького та залучити автора до процесу її відновлення.

Великий Київ у Google News

підписатися