Про порятунок немовля розповіли в “Охматдиті”.
З вродженою вадою — спинномозковою грижею (spina bifida), на другий день життя в “Охматдит” потрапила новонароджена Мілана. Дівчинку привезли з Кіровоградської області, бо лікарні з сусідніх регіонів не взялися за операцію дитині з такою вродженою вадою спинного мозку та гідроцефалією.
За словами медиків, за два з половиною місяці життя дівчинка перенесла 3 хірургічні втручання:
- видалення грижі з формуванням спинного мозку та усунення його патологічної фіксації;
- встановлення тимчасового резервуару для контролю внутрішньочерепного тиску;
- встановлення шунта для виведення надлишкової спинномозкової рідини.
“Іноді батьки, коли дізнаються про такі вроджені вади дитини, відмовляються від малечі ще у пологовому, бо перебувають в розпачі та не знають куди звертатися по допомогу. Але таким дітям можна допомогти. Лікарі Охматдиту вже давно вдало оперують спинномозкові грижі, а правильна реабілітація дає дітям шанси на подальше здорове життя”, – зазначають в “Охматдиті”.
За здоров’я маленької Мілани боролися нейрохірурги, анестезіологи, неонатологи, неврологи, радіологи, нейрофізіологи, ортопеди, реабілітологи, лікарі відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації дітей з перинатальною патологією.
Вчора дівчинку виписали з Охматдиту. На неї ще чекає тривала реабілітація, від якої буде залежати здоров’я та якість життя. Реабілітацією будуть займатися кіровоградські медики.
Найголовніше в лікуванні таких пацієнтів — своєчасне хірургічне втручання. Є пацієнти, про діагноз яких лікарі дізнаються ще до народження, каже завідувач відділення дитячої нейрохірургії “Охматдиту” Павло Плавський.
Лікарі розповідають, ризик запальних процесів зростає щогодини. Тож радять батькам вчасно проходити обстеження та народжувати дітей з діагностованими патологіями у столиці.