Посилочка віком у 161-165 млн років: з Тернополя до США намагалися переслати скам’янілість юрського періоду

Автор: Любава Лисичкіна
18:52 20.12.2023

Мова йде про  ексклюзивну скам’янілість юрського періоду при спробі незаконно переслати її за кордон.

Посилочка віком у 161-165 млн років: з Тернополя до США намагалися переслати скам’янілість юрського періоду
Світлодіодне освітлення
Як повідомляється, київські митники затримали палеонтологічний ексклюзив віком близько 161-165 млн років.
 
Під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Тернополя до США, митники звернули увагу на незвичний шорсткий камінець з наростами. Через зовнішні ознаки органічних решток на камені, митники скерували його до Національного науково-природничого музею НАН України для встановлення належності зразку до культурної цінності.
 
Як визначили експерти, цей «камінець» – панцир морського їжака Pygaster michelini, на якому оселилася Serpula sp. З позиції палеонтолога, це – ексклюзив. Ймовірне місце знахідки – Трахтемирів (Черкащина), басейн річки Дніпро. Геологічний вік – близько 161-165 млн років.
Експерти зазначають, що зразок оригінальний, та підкреслюють його досконалу збереженість. Скам’янілість походить з келовейських відкладів юрського періоду. Предмет має культурну цінність як геологічна спадщина. Експерти рекомендують внести знахідку до Державного реєстру національного надбання, а також до Музейного фонду України.
 
Для вивезення через митний кордон культурних цінностей необхідно мати відповідне свідоцтво Міністерства культури України, але такого документа в даному випадку митникам надано не було.
 
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Скам’янілість вилучено до рішення суду.

 

Великий Київ у Google News

підписатися