Посухи по всьому світу загрожують голодом десяткам мільйонів людей

Жодна країна, незалежно від її багатства чи можливостей, не може дозволити собі бути самозаспокоєною.

Як повідомляється, посуха ставить десятки мільйонів людей по всьому світу на межу голоду, передвіщаючи глобальну кризу, яка стрімко посилюється через зміну клімату.

Понад 90 мільйонів людей у ​​Східній та Південній Африці стикаються з екстремальним голодом після рекордної посухи у багатьох районах, що призвело до широкомасштабних неврожаїв та загибелі худоби. У Сомалі чверть населення зараз перебуває на межі голоду, і щонайменше мільйон людей було переміщено.

Ситуація назрівала роками. Торішнього серпня минулого року однієї шостої частини населення півдня Африки знадобилася продовольча допомога. У Зімбабве врожай кукурудзи минулого року знизився на 70% порівняно з минулим роком, а 9000 голів великої рогатої худоби загинули.

Ці приклади — лише початок всесвітньої катастрофи, яка набирає обертів, згідно зі звітом про посуху, опублікованим у середу. У регіонах по всьому світу посуха та неправильне управління водними ресурсами призводять до дефіциту, який завдає удару по поставкам продовольства, енергії та громадській охороні здоров’я.

У доповіді, опублікованій NMDC, Конвенцією ООН по боротьбі з опустелюванням та Міжнародним альянсом зі стійкості до посухи, детально розглянуто більше дюжини країн у чотирьох основних регіонах: Африка, Південно-Східна Азія, Латинська Америка та Середземномор’я. Використовуючи інформацію від урядів, наукових установ та місцевих джерел, автори змогли скласти картину людських страждань та економічного спустошення.

Експерти, які працювали над звітом говорять, що країни Середземномор’я являються немов би канарками у вугільній шахті для всіх сучасних економік. Боротьба, яку переживають Іспанія, Марокко та Туреччина за забезпечення водою, продовольством та енергією в умовах постійної посухи, дає уявлення про майбутнє водних ресурсів за умов неконтрольованого глобального потепління.