Поштова марка “ПТН ПНХ!” допомогла обладнати укриття у сільській школі на Київщині

Автор: Галина Ворона
14:16 15.12.2023

У Гружчанській гімназії, що на Київщині, облаштували укриття завдяки колаборації “Укрпошти” та благодійного фонду Київської школи економіки. Усі роботи були проведені завдяки українцям, які придбали благодійну поштову марку “ПТН ПНХ!”. Це дозволило гімназії прийняти до себе на навчання й учнів з сусіднього села Бишів, оскільки будівлю їх освітнього закладу було зруйновано.

Поштова марка “ПТН ПНХ!” допомогла обладнати укриття у сільській школі на Київщині
Світлодіодне освітлення

Як розповіли на Facebook-сторінці KSE Foundation, на початку повномасштабного вторгнення школярі сільської Гружчанської гімназії пережили повну ізоляцію від зовнішнього світу. У селі не було ані електрики, ані телефонного зв’язку, у магазини не доставляли продукти, а в аптеки – ліки. Тоді довелось призупинити навчання, а підвал їхньої школи став прихистком для місцевих і евакуйованих.

Багато тижнів тут ховались від ворожих обстрілів попри відсутність умов: приміщення було сире та невентильоване. А після звільнення Київщини підвал почали використовувати як укриття для учнів і вчителів під час повітряних тривог.

Щоб зробити перебування у сховищі для них комфортним, тут зробили ремонт.

У приміщенні площею майже 150 кв.м зроблено бетонну стяжку підлоги, замінено всі водопровідні труби, встановлено протипожежні двері на основні та запасні виходи, нову потужну вентиляцію та освітлення, облаштовано туалетні кімнати. Також придбано лавки для сидіння та крісла-груші.

У гімназій навчається сто школярів, які тепер отримали можливість повернутись до очного навчання. 

Щоб облаштувати укриття і якнайшвидше повернути дітей до школи, у серпні студенти Kyiv School of Economics зібралися на толоку та допомогли розчистити підвальне приміщення. Вони розібрали та винесли усі старі меблі, прибрали десятки кілограмів сміття, провели базові демонтажні роботи та повністю очистили площу в майже 150 кв. м.

 

Читайте також: Дітей з собачкою не пустили в укриття під час повітряної тривоги: прокуратура зацікавилась охоронцем школи

Нагадаємо, у Гостомельській громаді відновили гімназію з садочком. Для безпеки дітей облаштували два укриття.

Великий Київ у Google News

підписатися