Студенти-медики з Індії розбирали завали “Охматдиту” – допомагали чим могли

Автор: Оксана Тупальська
11:28 10.07

Після ракетного удару Росії по дитячій лікарні “Охматдит” іноземні студенти-медики допомагали персоналу медустанови та рятувальникам. Вони допомагали під час розбору завалів, носили воду, служили людям разом з лікарями.

Студенти-медики з Індії розбирали завали “Охматдиту” – допомагали чим могли
Світлодіодне освітлення
В Охматдиті серед усього болю, горя, сліз, диму та скла, мою увагу також привернули ці іноземці, які дуже переживали, допомагали, носили воду, продукти, інше необхідне. Поспілкувався з ними – це іноземні студенти з Індії, які вчаться в нас в медичному, – розповів експерт Офісу реформ Олександр Стасюк.
Він додав, що був вражений, як вони співпереживають біді та  не вагалиючись відразу прийшли до зруйнованого корпусу “Охматдиту” допомагати.
 
Вони могли цього всього не робити, могли просто бути осторонь, ховатись в укритті чи взагалі виїхати з України.
Керівниця Українського центру міжнародної освіти Олена Шаповалова розповіла, що зараз в країні вчаться 30 тисяч студентів з інших країн, до повномасштабного вторгнення було 80 тисяч. 
 
Ті ж, хто залишився – не лише навчаються в Україні, а й підтримують нашу країну, розділяють наші цінності. Іноземних студентів в Україні навчають медицині на такому рівні, щоб вони могли допомогти кожному – від пересічної людини до високопосадовця., – сказала Шаповалова.   
Вона нагадала, що коли цьогоріч міністр закордонних справ Дмитро Кулеба потрапив до лікарні після укусу собаки та написав про це на своїй сторінці у соціальній мережі, тоді він з гордістю повідомив, що йому надавала лікування студентка-інтерн з Індії. Вона залишилася навчатися в Україні після повномасштабного наступу країни-агресора.
 

Читайте також: З’явились нові докази цілеспрямованого удару по “Охматдиту” ракетою Х-101

Раніше “ВК” розповідав, що внаслідок масованого ракетного удару по Києву, який Росія здійснила 8 липня, у столиці було пошкоджено 129 будівель різних форм власності.
 
За останніми повідомленнями, що загалом у місті загинули 33 людини, п’ятеро з них – діти. У Київській міській військовій адміністрації повідомляють про 34 загиблих. Ще 121 особа постраждала, серед них 10 дітей.

Великий Київ у Google News

підписатися