Порошенко закликав звільнити від податків внески підприємств на користь ЗСУ

Автор: Марія Супрун
19:20 06.07

Петро Порошенко закликає скасувати податки на фінансову допомогу, яку підприємства надають волонтерам і благодійним організаціям для ЗСУ. П’ятий Президент також вважає, що треба скасувати і оподаткування фінансової допомоги для родин загиблих на фронті захисників України.

Порошенко закликав звільнити від податків внески підприємств на користь ЗСУ

Про це п’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” написав у Facebook.

«З перших днів широкомасштабного вторгнення мільйони українців та тисячі підприємств стали пліч-о-пліч зі своєю армією. Волонтери і благодійники купують для ЗСУ все — від «броніків» до БПЛА, від білизни та форми до вантажівок та бронемашин. Але держава зараз цю громадянську активність обмежує оподаткуванням. Хіба це по-державницькому?», – пише Порошенко.

Порошенко наголошує, що такий підхід підриває мотивацію наших підприємців і можливості для волонтерів збирати кошти, які вони відривають від власних нагальних потреб.

За його словами, допоки в Україні діє воєнний стан, благодійники та волонтери повинні мати змогу допомагати воїнам без будь-яких обмежень, коли йдеться про закупи на нагальні потреби наших Збройних Сил, солдатів та офіцерів. 

«Подав відповідний законопроєкт, який має виправити цю нісенітницю, і вимагаю його негайного розгляду. Крім того, виступив з ініціативою, щоб українські підприємства мали можливість надавати грошову допомогу родинам своїх працівників, які загинули на фронті, як і працівникам, пораненим на фронті. Але, виявляється, і в таких випадках слід платити ПДФО. Це, до речі, стосується і коштів волонтерів, які направляються на таку допомогу», – зазначає Порошенко.

Як відомо, зараз фінансова допомога юросіб волонтерам і благодійним фондам, яка перевищує 4% від прибутку минулого року, обкладається податком у 18%.

Нагадаємо, військові лікарі мобільних шпиталів у зоні бойових дій не отримують 100 000 грн – волонтерка.

Великий Київ у Google News

підписатися