Порошенко пропонує п’ять кроків для захисту українців від економічної кризи

Автор: Марія Супрун
10:45 07.09

Пенсії, субсидії, захист військових, лікарів та місцевого самоврядування – п’ять головних напрямків підтримки українців на тлі економічної кризи оголосив п’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

Порошенко пропонує п’ять кроків для захисту українців від економічної кризи

Як зазначив лідер “ЄС” під час погоджувальної ради, Україна виходить на дуже серйозні кризові проблеми на початку політичного сезону.

Порошенко вимагає, щоб перед аналізом бюджету парламент був долучений відповідно до Конституції до розподілу і використання 2,7 млрд доларів, отриманих з боку МВФ.

Основні напрямки для захисту українців від економічної кризи від Порошенка:

Позиція номер один – пенсії, бо пенсіонери найбільше постраждали від кризи, в них не залишилося грошей на фоні зростання цін на 40-50% на основні продукти харчування. Вони перетворилися в жебраків. За рахунок коштів МВФ п’ятий президент пропонує виділити тринадцяту пенсію у розмірі мінімальної пенсії всім, хто отримує пенсію нижче середньої.

Друга позиція – Збройні сили України. Вперше з 2014 року з’явилася мільярдна заборгованість по виплатам українським воїнам, не підвищене грошове забезпечення. Тоді як в минулому воїн отримував на 60% більше середньої заробітної плати в країні, сьогодні отримує на 27 % менше. Треба негайно розглянути і профінансувати додаткове фінансування грошового забезпечення воїнів – наголошує Петро Порошенко.

Третє – субсидії. «Розтринькали субсидії, які були заплановані в бюджеті поточного року, і у нас на зимовий сезон домогосподарства залишаються без субсидій. Причому за моєї каденції 7 мільйонів домогосподарство отримували субсидії. Сьогодні рекомендують «продати собачку», щоб погасити тарифи, що зросли утричі. Нам треба негайно внести зміни до Державного бюджету», – вимагає Порошенко.

Четверте – ковід. Ці кошти мають бути спрямовані на підвищення грошового забезпечення лікарів, забезпечення щепленням, ліками і засобами захисту. Бо попередній ковідний фонд, використаний для закупівлі автозаків монобільшістю – це саме те, що вони вважали потрібним для боротьби з ковідом. І «Велике крадівництво», де в тому числі за свідченням «Дзеркала тижня» Трухін використовувався для того, щоб носити відкати депутатам монобільшості.

П’яте. «Я переконаний, що ми не маємо права перекладати тягар відповідальності за збільшені моновладою тарифи на місцеву владу. Ми маємо захистити програму децентралізації, захистити інтереси громад, які сьогодні цього захисту потребують, і в такий спосіб забезпечити захист інтересів людей. Я закликаю об’єднатися всім задля цього. І заслухати відповідних міністрів», – зауважує Порошенко.

Нагадаємо, раніше Порошенко зазначив, що влада вже порахувала, що можна витягнути 50-100 мільярдів доларів з людей, які після ковіду ледь зводять кінці з кінцями.

Великий Київ у Google News

підписатися