Поради з туалету – якими наші ванні кімнати будуть в майбутньому

17:51 02.06.2020

Ванна – це єдина кімната, яка все ще має замок на дверях. Особливо, якщо в вас є діти – це така собі “святиня”, місце спокою та релаксу. Архітектори та дизайнери стараються покращити цей досвід перебування наодинці з собою та вигадують різні, часом – геть неймовірні девайси.

Поради з туалету – якими наші ванні кімнати будуть в майбутньому
Світлодіодне освітлення

В рамках Virtual Design Festival від Dezeen головний дизайнер студії Lixil Пол Флауерс розповів про те, як міняються міста, житло та кімнати в ньому. 

За його словами, прослідковуються три макро-тренди, що впливають на дизайн та архітектуру: урбанізація, екологічність та здоров’я. 

За прогнозами ООН, до 2050 року 68% всього населення будуть жити в міських місцевостях. 

Це викликає низку питань: як люди будуть ділити простір, як вони будуть використовувати його. 

Урбанізація

Люди переїжджають до міст і навколишнє середовище стає меншим, тому ми спостерігаємо гібридні простори, як ванна, що мість елементи спальні, наприклад”,

– каже Флауерс.

Те, як міняється світ і звички людей впливає на те, яким люди хочуть бачити своє житло. Так, за словами Пола, раніше кухня була дуже вузькоспеціалізованою кімнатою, але потім люди почали ходити до ресторанів і захотіли привнести в свої кухні їх елементи, простір почав ставати дедалі більш відкритим. 

Це вплинуло і на туалети та душові кімнати, разом з тим як простір продовжував “відкриватись”, виникла потреба в зменшенні шуму, вдосконаленні звукових систем, тощо. 

Екологічність 

Це стосується споживання води та розумного контролю води. 

Таким чином, стає важливим, щоб ми могли вимкнути воду, поки в нас шампунь на голові, і ми не були вимушені наосліп шукати вимикач. Так, достатньо просто кнопки або сенсорної зони, до якої можна було б доторкнутись. 

Сенсорний контроль води

Це також працює на збереження води під час пошуку потрібної температури – коли ви викручуєте кран і тече занадто холодна, або занадто гаряча, витрачається величезна кількість води. При сенсорній розумній програмі цього легко уникнути.

Крім того – фактор дітей, що часто нерозумно поводяться з водою. Такі системи дозволяють вмикати воду лише тоді, коли до крану підносять зубну щітку, наприклад. 

Звісно, це стосується не лише продуктів як таких, а й їх доставки та упаковки. 

Пол Флауерс розповідає, що важливо постійно шукати нові, більш екологічні способи упаковувати та доставляти продукти. Дизайнер також розповідає, що вони навіть зважують сам папірець з інструкцією та щоразу міркують, як можна мінімізувати ці витрати паперу. Наприклад, зробити її у цифровому варіанті. 

Здоров’я

Звісно, на фоні коронавірусу на перший план вийшли безконтактні технології. 

Флауерс зауважує, що поступово виникає також новий тип споживачів – проживачі – від слів “професійний” та “споживач”. Це має на увазі людей, постійно моніторять зміни, що впроваджуються в професійних сферах та хочуть перенести їх на свій побут. 

Це стосується безконтактних душових, керованих ліктями, стопами та іншими частинами тіла. 

Ще одним проєктом, який став відображенням цих трьох трендів став “розумний туалет” – кришка реагує на рух та піднімається сама. Унітаз містить підсвітку. Вода спускається сама по собі, людині не треба нічого торкатись. 

Крім того, звісно, туалет містить і гігієнічні функції, він миє, сушить і таким чином виключає елемент туалетного паперу. 

Проєкти, створені з однією метою, очевидно, перегукуються і з іншими цілями.

Так, Флаурес розповідає про сенсорний кран для води, що був створений “від брудних рук”. Одного разу в Lilix прийшов відгук, про те, що людина пережила хірургічне втручання і через операцію мала низький імунітет, тож безконтактний кран став тут особливо в пригоді.

Майбутнє

За словами дизайнера, ванна кімната – це остання святиня в домі, остання кімната що закривається на ключ. А якщо в сім’ї є діти – то й поготів. 

Простір стає дедалі більш комбінованим – сюди проникає фітнес, медитація та інші речі. Це, звісно, змушує задуматись про ще більш розширений функціонал предметів. 

Флаурес фантазує, що можливо туалети “навчаться” завдяки хімічному аналізу калу діагностувати хвороби власника та складати рекомендації, як індивідуальні, так і для всієї сім’ї і навіть замовляти продукти з магазину. 

“Цього тижня сім’я “провисла” з залізом, тому, будь ласка, попоїжте трохи гранату та буряку”, – може рекомендувати унітаз. 

Читайте також: Готелі після карантину будуть безконтактними та персоналізованими – ФОТО

Великий Київ у Google News

підписатися