Популяризація кальянів в Україні та в усьому світі

Автор: Володимир Хлєбников
17:27 23.11

Кількість кальян-барів у великих містах зростає, як гриби після дощу. Це з популярністю куріння наргіле. Пройти повз кальян дуже складно, оскільки вони приваблюють своїми яскравими вивісками. До того ж багато хто вважає кальян здоровішою альтернативою сигаретам.

Популяризація кальянів в Україні та в усьому світі

Тенденція куріння кальяну посилюється з кожним роком. Цей рух став популярнішим за куріння цигарок. Багато хто навіть не проти того, щоб придбати димний агрегат у себе вдома. Щоб купити якісний наргіле, пропонуємо відвідати магазин кальянів ДуДа. Тут зібрано найбільшу колекцію цікавих екземплярів і ви можете звернутися за допомогою до експертів, щоб придбати гідне рішення для домашнього використання.

У чому феномен популярності кальянів?

Чи варто порівнювати наргіле із цигарками? Однозначно – так. Популярність димних агрегатів обумовлена тим, що це нібито здоровіша альтернатива звичним для всіх тютюновим виробам. Але насправді кількість нікотину в кальянному тютюні набагато вища, ніж у цигарковому.

ФАКТ! Один сеанс кальяну можна порівняти з викурюванням 100 цигарок.

Кальянні експерти часто скаржаться, що таке порівняння неприпустимо, тому що дим від кальяну розбавляється та очищується водою і тому менш небезпечний, попри більший обсяг диму. Дим охолоджується, проходячи через воду, і це полегшує його вдихання. Таким чином, токсичні та канцерогенні продукти горіння в результаті тління тютюну фільтруються та не потрапляють у легені.

У медиків інша думка щодо цього, згідно з яким через більший обсяг диму споживач поглинає значно більшу кількість забруднюючих речовин, ніж при курінні сигарети. Це також підтверджують численні дослідження, які показали, що при курінні кальяну вдихається висококонцентровані канцерогенні поліциклічні ароматичні вуглеводні та леткі альдегіди. І це лише деякі з речовин, які містяться у димі.

Чи існує залежність від кальяну?

Багато любителів кальянів недооцінюють ризики залежності. Насправді наргіле часто викликає звикання, і потенціал залежності можна порівняти з сигаретами. Хоча поки що про це зібрано дуже мало даних. У підлітків симптоми залежності можуть розвиватися за щотижневого споживання кальяну.

Крім того, любителі наргіле рано чи пізно починають вживати цигарки. Оскільки і те, і те містить нікотин у тютюні. Таким чином, сьогоднішні курці кальяну завтра можуть звикнути до сигарет. Тому виробники тютюну для кальяну пропонують як альтернативу як безнікотинову суміш.

Тому куріння кальяну можна зробити кориснішим. Тому уявлення про те, що кальян шкідливий – трохи невірні. Частково це корисніше за звичайні сигарети. Як мінімум, це пов’язано з тим, що дим очищається водою. Безнікотиновий кальянний тютюн не містить смол, що також скорочує ризики.

Кальяни стали частиною сучасної молодіжної культури і з кожним роком популярність цих девайсів лише зростає. Варто зазначити, що необов’язково відвідувати лоунж-бари, щоби насолодитися димним сеансом. Сьогодні кальяни представлені в доступному ціновому сегменті і, придбати такий агрегат будинку – не так важко, як може показатися.

Великий Київ у Google News

підписатися