Про це повідомляє Служба безпеки України.
Як зазначили у відомстві, це монополіст у сфері розробки, виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій.
До лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до Росії через власного дилера у Москві. Основним замовником була російська корпорація «Росатом», яка використовує українську арматуру для будівництва енергоблоків на 5 атомних електростанцій у різних країнах світу.
Після повномасштабного вторгнення, попри заборону вивезення товарів на митну територію РФ та введення санкцій проти «Росатому», Київське бюро продовжило співпрацю з компанією.
Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень – фіктивними замовниками продукції, яка виготовлялась в Україні, виступали підконтрольні зарубіжні фірми.
Як вдалося встановити, при виїзді з України товар «переоформлювали» на фактичних отримувачів – підконтрольні «Росатому» компанії, які будують АЕС. Тобто після перетину кордону він їхав «за новим маршрутом».
Читайте також: Щоб не націоналізували: у Києві ділки намагалися переоформити приміщення “Росатому”
Сертифікацію трубопровідної арматури, виготовленої в Києві, представники «Росатому» здійснювали онлайн.
«За оперативними даними, з початку повномасштабного вторгнення ділки здійснили 16 експортних операцій на користь РФ на суму близько 42 млн гривень», – зазначили в СБУ.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ Гендиректору Київського бюро і двом його підлеглим повідомили про підозру у пособництві державі-агресору.
Під час обшуків у фігурантів вилучили документи, комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з доказами незаконної діяльності.
Суд обрав їм міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою без права внесення застави. Тепер зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Розслідування триває.
Нагадаємо, у Києві Нацполіція арештувала будівлю, власником якої є “Росатом”.