Понад 36 тисяч українців створили онлайн “Ланцюг Соборності” між Києвом і Сімферополем

20:10 22.01.2021

Пандемія і карантинні обмеження позбавили людство, зокрема і українців, багатьох можливостей. Але водночас і подарували нові. Наприклад, щорічний флешмоб “Живий ланцюг”, який традиційно проходив до дня Соборності в усіх українських містах, у тому числі у Києві, цьогоріч вийшов на всеукраїнський рівень. Єдина відмінність – учасники беруться за руки онлайн.

Понад 36 тисяч українців створили онлайн “Ланцюг Соборності” між Києвом і Сімферополем

Онлайн-ланцюг має вигляд супутникової мапи з аватарками тих, хто долучився до акції.

За задумом авторів, ланцюг простягається від Софійської площі в Києві до парку Тараса Шевченка в окупованому Сімферополі. Він 5 разів символічно перетинає Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.

21 січня 1990 року українці збудували один із найбільших живих ланцюгів в історії – “Українську хвилю”. Тоді більше мільйона людей вийшли між Києвом та Івано-Франківськом, щоб відсвяткувати 71 річницю Соборності України. Сьогодні, коли випробовується єдність нашого народу, українці зможуть вписати нові сторінки в її історію. І хоча Ланцюг Соборності традиційно поєднував Схід та Захід, цього року він повинен поєднати Україну там, де її намагаються розділити – між Києвом та Сімферополем”, – пояснюють автори свій задум.

Нині за руки взялися вже понад 36 тисяч українців, і кількість учасників щохвилини збільшується. 

Щоб долучитись до флешмобу, достатньо авторизуватися на сайті “Ланцюг Соборності” за допомогою соцмереж або пошти. Звідти автоматично підтягнеться аватарка і стане наступною в черзі із тисяч аватарок інших учасників, що мають метр за метром вишикуватись на 1058 кілометрів маршруту.

В День Соборності, через COVID-19 ми не зможемо традиційно взяти одне одного за руки. Але відтепер для єдності немає обмежень і відстань не має значення. Значення має лише наше прагнення бути разом – в одній соборній Україні”, – кажуть ініціатори проєкту.

Читайте також: День, коли пролунало слово «незалежність»: 22 січня — двічі в історії України

Нагадаємо, сьогодні відзначають День Соборності України

Великий Київ у Google News

підписатися