Понад 23 тисячі безробітних і вдвічі менше вакансій. Що відбувається на ринку праці у столиці

19:42 26.08.2020

На початок серпня у на обліку службі зайнятості Києва перебували 25,3 тис. осіб – 22,2 тисячі з них отримували допомогу по безробіттю. Серед киян, що залишились без роботи, переважають жінки, молодь, громадяни з вищою освітою та працівники торгівлі. Водночас в базі вакансій налічувалось 10,8 тисяч вільних робочих місць.

Понад 23 тисячі безробітних і вдвічі менше вакансій. Що відбувається на ринку праці у столиці

Структура зареєстрованих безробітних має такий вигляд.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних налічувалося 9,9 тис. чоловіків (або 39%) та 15,4 тис. жінок (61%).

За віком: 34% зареєстрованих безробітних – у віці до 35 років; по 33% – у віковій групі від 35 до 45 років та у віці понад 45 років.

За освітою: 79% – мають вищу освіту, 10% – професійно-технічну, ще 11% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: чверть зареєстрованих безробітних перед звільненням працювали у торгівлі та наданні послуг з ремонту, 10% – на підприємствах  переробної промисловості, 9% – у державному управлінні, обороні й обов’язковому соціальному страхуванні, 8% – у сфері фінансової та страхової діяльності, по 7%, відповідно, – у сферах інформації і телекомунікації та професійної, наукової і технічної діяльності.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають законодавці, вищі державні службовці, керівники (35%); професіонали (19%) та фахівці (17%).

Тим часом, в базі вакансій, заявлених роботодавцями до столичної служби зайнятості станом на 1 серпня 2020 року налічувалось 10,8 тисяч вільних робочих місць. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 8,7 тис. грн., що на 885 грн. (11%) більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

За видами економічної діяльності найбільше вакансій налічується:

  • в освіті – понад 16%,
  • у сфері адміністративного обслуговування – 15%,
  • сфері державного управління й оборони  – 14%,
  • на транспорті -13%,
  • на підприємствах переробної промисловості – 11%.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників за найпростішими професіями – 18% та кваліфікованих робітників -16%.

Також у центрі зайнятості зазначили, що початку 2020 року допомогли знайти роботу 6,7 тис. киян. 16% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

Нагадаємо, за дослідженнями Держстату, в Україні немає тих, хто вважає себе багатими. А от до бідних себе відносять більше 65%, тобто дві третини населення.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...