Про появу такої функції у чат-боті повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції.
Як пояснив голова Держекоінспекції Андрій Мальований, кожен, хто став свідком вирубки лісу, скиду промислових стоків у річку або ж виявив несанкціоноване сміттєзвалище, може, не полишаючи місце порушення, подати звернення через чат-бот Save Eco Bot.
За його словами, така скарга надходить до Держекоінспекції і є підставою для проведення позапланової перевірки, за результатами якої розраховуються збитки, порушникам пред’являються штрафи та надаються приписи щодо усунення порушень.
Головний еколог впевнений, що новий інструмент у Save Eco Bot дозволить значно скоротити шлях від виявлення проблеми до її вирішення. Адже звернення про екологічні порушення почнуть опрацьовуватись ДЕІ майже одразу після їх фіксації громадянами.
Завдяки появі нового функціоналу Save Eco Bot стане гармонійною частиною процесу діджиталізації ДЕІ, який зараз активно просувається. Зокрема, наразі вже розроблене технічне завдання для створення електронної системи “Кабінет екологічного інспектора”, що дозволить перевести документообіг у цифровий вигляд, оптимізувати робочі процеси та забезпечити відкритість діяльності ДЕІ перед громадськістю”, – зауважив Андрій Мальований.
Він також додав, що Держекоінспекція вже використовує низку таких електронних інструментів, як Інспекційний портал, де публікується інформація про всі перевірки та плани ДЕІ, а також Інтерактивна мапа Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, яка допомагає інспекторам фіксувати несанкціоновані сміттєзвалища.
Такі цифрові ресурси посилюють екологічний контроль та дозволяють підвищувати продуктивність інспекторів”, – пояснив чиновник.
Читайте також: На Горіхуватських ставках черговий скид: вода тхне і парує
Нагадаємо, столиця впроваджує екологічні проекти на заводі “Енергія”, Бортницькій станції, ТЕЦ та встановлює пости моніторингу повітря.