Поміняє як боксерські рукавиці: кому Кличко віддасть «хлібні» місця в КМДА?

Автор: Валентин Ковальський
16:47 06.11.2020

Зважаючи на офіційне оголошення результатів місцевих виборів, у столиці вже готуються не лише до офіційного відкриття оновленої Київради, а й до чергового «перезавантаження» КМДА та профільних департаментів.

Поміняє як боксерські рукавиці: кому Кличко віддасть «хлібні» місця в КМДА?

«Доведеться домовлятись»

Новий склад Київради сформують після того, як київський голова скличе першу сесію столичного «парламенту». Судячи з усього, це відбудеться в другій половині листопада. Чи буде депутатська більшість у нового-старого господаря в похмурому будинку на Хрещатику, 36?

Цього разу Віталій Кличко не зможе відчувати себе настільки впевнено, як раніше. Якщо останні п’ять років у столичного мера була стабільна більшість (61 з 120), то тепер картина різко змінилася. Згідно з офіційними результатами виборів, до Київради прошли сім партій:

  • «УДАР» – 19,98%,
  • «Євросолідарність» – 20,52%;
  • «Єдність» – 8,7%;
  • ОПЗЖ – 7,8%;
  • «Батьківщина» – 7.49%;
  • «Слуга народу» – 7,53%
  • «Голос» – 5,97%.

Напевно, навіть не треба бути бабою Вангою, щоб побачити очевидний факт: широко розрекламована перемога екс-боксера, по суті, стала для нього Пірровою. Віталій Володимирович виявився мером меншості: із 120 депутатів Київради «ударівці» отримують лише п’яту частину. А це означає, що левова частка депутатських і мерських проектів буде залежати від ситуативного політнастрою Київради.

Навіть якщо «Удар» об’єднається з «Євросолідарністю», 61 голоса у мера не буде. Він залишиться без чіткої більшості. Кличко і раніше був змушений працювати в непростих умовах, а тепер – тим більше. По кожному рішенню доведеться домовлятися з іншими політсилами», – вважає депутат Київради Володимир Яловий.

Куди притулять Притулу?

Швидше за все, до коаліції з «УДАРОМ» і «Євросолідарністю» увійде фракція «Голос» на чолі з телеведучим Сергієм Притулою. З тріском програвши мерську гонку, він поспішив зробити гучну заяву: «Віталія Володимировича вітаю з перемогою і бажаю швидкої перемоги над коронавірусом!»…

Згідно з версією Притули, відтепер Кличко буде працювати «успішніше, аніж під час попередньої каденції». Такий публічний реферанс із боку актора вказує на те, що крім «Євросолідарності» в партії «УДАР» з’явиться ще один союзник. Проте, як показують розрахунки, навіть при такому розкладі в сесійній залі столичний мер не зможе володіти контрольним «пакетом» голосів: сумарна кількість «кнопок» у цієї трійки состави близько 46%.

Як надалі розвиватимуться події? Неважко здогадатися, що політичних союзників заманюватимуть до «мерської» більшості через отримання привабливих посад у столичній держадміністрації.

За прогнозами депутата Ялового, зміни у складі Київради «аукнуться» на долі виконавчої влади столиці. Тобто, Кличко буде міняти своїх заступників і керівників департаментів як боксерські рукавички.

З цією думкою також погоджується «ударівець» Ярослав Діденко: «Думаю, що новий склад Київради також вплине на кадрові зміни у столичній держадміністрації».

У «потрібних» посад відберуть «непотрібні» голови

Судячи з усього, кадрові зміни торкнуться навіть найближчих соратників Кличка. Про це осінні вибори вже «потурбувались». Як відомо, за списком мерської партії балотувалися троє заступників голови КМДА: В’ячеслав Непоп, Валентин Мондриївский і Марина Хонда. Цілком ймовірно, хтось з цієї трійки в свої кабінети вже не повернеться. А це означає, що в профільних департаментах можуть відбутися кадрові зміни (в зв’язку з новими заступниками Кличко).

Цілком можливо, що торги між партіями-союзниками мера також торкнуться департаменту економіки і інвестицій, який потрапив в зону скандалів (по данням СБУ, чиновники закуповували у підрядників послуги за завищеними цінами і вступили і привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

Кулуарні ігри по «хлібним» посадам не виключаються навіть із членами фракції «Слуга народу». Інакше у разі «незговірливості» мера представники президентської партії можуть ініціювати прийняття закону про розділення повноважень київського голови і голови КМДА. Благо ситуація дозволяє: проект цього документу вже готують до другого читання, очікуючи «свого часу».

Про те, як будуть проходити політичні торги, стане зрозуміло на першому сесійному засіданні, коли партії-переможниці почнуть вибирати секретаря Київради і глав депутатських комісій. Від цих домовленостей залежить доля не тільки великих чинів, а й «маленьких» киян, добробут яких пов’язаний із виплатами з міського бюджету.

Великий Київ у Google News

підписатися