Після виснажливої боротьби з тяжкою хворобою на 71-му році життя зупинилося серце видатної української акторки театру та кіно Тамари Олександрівни Плашенко.
Тамара Плашенко пішла з життя менш ніж за рік після встановлення діагнозу – агресивної форми пухлини головного мозку. Хворобу виявили на пізній стадії. Попри складне лікування та невтішні прогнози, вона залишалася вірною сцені до останнього. У травні 2025 року, долаючи фізичний біль, акторка зіграла свою фінальну виставу в Театрі на Подолі.
Тамара Олександрівна – знакова постать українського театру: Народна артистка України (2025), Заслужена артистка України (1998), лауреатка премії «Київська пектораль» (1994-1995). Вона була дружиною та музою відомого актора та режисера Олександра Крижанівського, який пішов із життя два роки тому.
З 1987 року Тамара Плашенко була провідною акторкою Київського академічного драматичного театру на Подолі. Відома своєю глибокою грою, майстерністю перевтілень та непідкупною щирістю образів. Вона жила мистецтвом, надихаючись красою у всьому — від документальних стрічок про моду до пейзажів рідної країни.
За період театрального життя Тамара Олександрівна зіграла у великій кількості вистав, серед яких: «Я – Марія Каллас» (Т. Мак-Неллі), «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (П. Мирного), «Мати» (К. Чапека), «Сон літньої ночі» (В. Шекспіра) та багато інших. Вона гідно представляла Україну на міжнародній арені та брала участь у численних фестивалях, зокрема у всесвітньо відомих «Edinburgh Fringe Festival» (Шотландія) та Бієнале (Стокгольм, Швеція).
Крім театральної діяльності, Тамара Плашенко зробила вагомий внесок у кінематограф, знявшись у десятках українських фільмів та серіалів, а також брала участь у міжнародних кінопроєктах.
Інформація про дату та місце прощання буде повідомлена додатково родиною та адміністрацією Театру на Подолі.


