Помер видатний український науковець Борис Патон

19:22 19.08.2020

На 102 році життя помер видатний український науковець, багаторічний президент Національної академії наук України Борис Патон.

Помер видатний український науковець Борис Патон
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на коментар апарату РНБО.

Смерть Бориса Патона також підтвердив президент України Володимир Зеленський та висловив співчуття.

Академік відомий всьому світу завдяки винаходам (автор і співавтор понад 720 винаходів), зокрема, які допомагають проводити зварювання в космосі, під водою, а також в організмі людини. Патон – автор близько 4 тисяч наукових статей і патентів, які прийняті більш ніж в 30 країнах світу.

Також Патон став першою людиною, нагородженою званням Герой України.

Борис Патон народився 27 листопада 1918 року в Києві в родині академіка Євгена Патона (1870-1953), директора Інституту електрозварювання, викладача Київського політехнічного інституту. На честь його батька названо міст в Києві через Дніпро, Інститут електрозварювання і астероїд.

У 1941 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-електрик». У 1945 році захистив кандидатську, а в 1952 докторську дисертації.

У 1953 році Борис Патон очолив Інститут електрозварювання, а з 1962 року був президентом Національної академії наук України. Днями стало відомо, що Борис Патон восени цього року мав намір скласти з себе президентські повноваження.

У 1998 році Борису Патону присвоєно звання Героя України за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

До 2017 року Патон встановив три світові рекорди – він найстарший (одночасно за віком і за терміном перебування на посаді) президент державної Академії наук в світі. Крім того, він єдиний глава державної Академії наук, який є її ровесником (день заснування Академії і день народження Бориса Патона збігаються – 27 листопада 1918 року).

Читайте також: Мости Патона

Великий Київ у Google News

підписатися