Про це у середу, 6 вересня, повідомляють у соцмережах друзі та близькі Ігоря Козловського.
“Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський”, – написала на своїй Facebook-сторінці коліжанка Ігоря Козловського – українська філософиня та релігієзнавиця, професорка Національного університету “Києво-Могилянська Академія” Людмила Филипович.
До наших щоденних втрат додалася ще одна… дуже важка. Сьогодні вночі через серцевий напад пішов у засвіти Ігор Козловський — релігієзнавець, історик, колишній політвʼязень, світла та мудра людина. З паном Ігорем ми були добре знайомі. У січні 2016 року його схопили окупанти у рідному Донецьку. А далі — далі були 700 днів полону, жорстокі катування та нелюдські умови. Через всі ці тортури могла пройти тільки сильна духом людина. Таким був Ігор Анатолійович. У надзвичайно важких умовах він залишився патріотом та людиною з великої літери. Дуже добре памʼятаю день, коли нам вдалося витягнути українців з полону, серед них був й Ігор. Після звільнення він дуже багато робив для підтримки родин полонених, звільнення заручників і головне — для звільнення Донбасу, інформуючи наших міжнародних партнерів про злочини окупантів. У темні часи Бог забирає світлих людей. Щирі співчуття рідним та друзям. Вічна памʼять Ігорю. Спочивай з миром, друже”, – написав у своєму Телеграм-каналі лідер “Європейської солідарності”, п’ятий президент України Петро Порошенко.
Ігорю Козловському було 69 років. Він родом з Донеччини.
За своє життя Ігор Козловський написав понад 50 наукових книг та 200 статей. Одним із його основних напрямків роботи була релігійна ситуація на окупованих територіях рідного Донбасу.
У січні 2016 року за свою проукраїнську позицію Ігор Козловський потрапив у полон до терористів з так званої “днр”, де його катували 700 днів. Тільки у грудні 2017 року його вдалося звільнити за обміном.
Читайте також: У Михайлівському Золотоверхому попрощались із розвідником Максимом Нікітенком
Нагадаємо, 8 вересня у Києві відбудеться прощання з рятувальником, загиблим на аеродромі Гостомель у перший день війни.