Помер співак і композитор Олександр Градський: що його пов’язує з Києвом та що говорив про Україну

Автор: Марія Супрун
12:22 28.11.2021

Сьогодні, 28 листопада, стало відомо про смерть відомого співака та композитора Олександра Градського.

Помер співак і композитор Олександр Градський: що його пов’язує з Києвом та що говорив про Україну

Як повідомляють російські ЗМІ, причиною смерті музиканта став інфаркт головного мозку. Перед цим його доправили до лікарні з підозрою на інсульт після скарг на погане самопочуття. Музиканту було 72 роки.

Градський народився 3 листопада 1949 року. Займатися рок-музикою він почав ще у шкільні роки – у 1960-х роках заснував самодіяльні рок-гурти “Слов’яни” та “Скоморохи”.

Широке визнання прийшло до нього 1974 року, коли на екрани вийшов фільм “Романс про закоханих”, музику до якого написав Градський. За пісню “Романс про закоханих” Градського було визнано “Зіркою року” за версією музичного журналу Billboard.

У 1976 році Градський вперше виконав пісню “Как молоды мы были”. Композиція у його виконанні отримала приз фестивалю “Пісня-77” та стала однією з найпопулярніших пісень у його виконанні.

Що пов’язує його з Києвом

Олександр Градський був тричі одружений, у нього четверо дітей. Останньою його дружиною була актриса та модель Марина Коташенко, яка народилася в Києві. 

Дівчина молодша за нього більш ніж на тридцять років і є ровесницею старшого сина Градського. Марина народила цивільному чоловікові двох синів — Олександра та Івана.

Що говорив про Україну

Олександр Градський неодноразово виступав перед українськими фанатами, наприклад, під час шоу “Х-фактор” у 2011 році. Градський не хотів коментувати політику, однак, без неприємних заяв у бік України не обійшлося.

У 2019 році композитор в одному з інтерв’ю заявив, що українська музика — по суті російська, назвавши українську музичну історію – південноруським діалектом.

Великий Київ у Google News

підписатися