Інформацію підтвердив концертний директор Михайла Михайловича – Олег Сташкевич. Причина смерті не уточнюється.
Також про кончину артиста написав у Facebook мер Одеси Генадій Труханов.
“Не стало Михайла Жванецького. У це складно повірити, адже є люди-символи, які, здається, були і будуть завжди. Яких ми знаємо з дитинства, дорослішаємо, вбираючи їх мудрість. Люди-епохи, що залишили після себе безсмертну творчу спадщину. І Михайло Жванецький, безумовно, один з них. Його ім’я золотими літерами навіки вписано в історію Одеси та увічнено в назві бульвару в самому серці міста. По якому він все-таки встиг прогулятися…Глибокі і щирі співчуття рідним і близьким Михайла Жванецького, а також всім одеситам у всіх куточках земної кулі”, – йдеться в повідомленні.
У жовтні стало відомо, що Жванецький йде зі сцени і припиняє концертну діяльність. Останнім часом він майже не виходив з дому через погане самопочуття.
Михайло Жванецький народився 6 березня 1934 року в Одесі. Закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за фахом «інженер-механік підйомно-транспортного устаткування портів». У студентські роки брав участь у самодіяльності, почав писати мініатюри і монологи, які часто сам і виконував в студентському театрі «Парнас-2», де виступали також Роман Карцев і Віктор Ільченко.
У 1964 році Аркадій Райкін запросив його в свій театр на посаду завідувача літературною частиною. Разом із Жванецьким Райкін поставив в 1969 році програму “Світлофор”, в якій вперше прозвучали мініатюри Жванецького «Авас», «Дефіцит», «Вік техніки». Є автором книг «Зустрічі на вулицях», «Рік за два», «Моя Одеса», «Жінки», «Одеські дачі», «Збірка творів».
У 2009 році в Одесі перейменували бульвар на честь сатирика-одесита.
В 2019 році Жванецький отримав від Володимира Путіна орден «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня. За це зазнав критики в Україні, але відмовлятися від нагороди не став. Останнім часом сатирик разом з дружиною та сином жили в Москві.