Помер Олександр Поліщук, засновник музею трипільської культури на Київщині

Автор: Марія Супрун
16:09 19.10.2021

Пішов з життя Олександр Поліщук – засновник і власник музею “Прадавня Аратта-Україна” на Київщині, дослідник і просвітник добіблійної минувщини, українець з пульсуючими генами трипільського коду нації.

Помер Олександр Поліщук, засновник музею трипільської культури на Київщині

Про це у Facebook повідомив Віктор Жердицький.

В далекі 90-ті, коли він звернувся до Градобанку за фінансуванням видання книги про трипільську спадщину, тоді це видавалось чимось досить віддаленим від наших національних проблем. Але його книги і уся діяльність світлої душі Олександра протягом довгих перемінних років ствердили в суспільному сприйнятті нашу глибоку спорідненість з трипільською цивілізацією та, у великій мірі, й усвідомлення причин наших безкінечних битв за нашу Правду у бурхливому світі. Спочивай з миром і правдою великий патріоте нашого народу, Олександре! Посіяна тобою нива ще дасть багаті плоди!“, – написав Жердицький.

Олександр Поліщук – відомий колекціонер старовини та дослідник Трипільської культури. Поліщук називав себе «білим» колекціонером і стверджував, що ніколи не брався за археологію та власноручно не розкопав жодної історичної пам’ятки, але, за його словами, бажання таке було, особливо в дитинстві.

Поліщук разом з однодумцями (архітектор Володимир Лазоренко, художник Анатолій Гайдамака, історик-белетрист Юрій Шилов) заснував приватний історико-археологічний музей «Прадавня Аратта — Україна», який розташований в селі Трипілля Обухівського району Київської області на березі Дніпра неподалік Дівич-гори, на місці розкопок прадавньої трипільської культури. Це єдиний приватний музей трипільської культури у світі. 

Музей названо на честь країни Аратти, про яку є згадки в Шумерських літописах, і яку Юрій Шилов вважає розташованою на території сучасної України. За час роботи прийняв понад 200 тис. відвідувачів. Експозиція музею складається з понад 500 предметів, основу яких складає приватна колекція Поліщука, розбитих на дві теми:

  • На другому поверсі у двох залах представлені предмети побуту і знаряддя праці часів трипільської культури, зібраних на території від Чорного моря до Дунаю, правобережної України, Молдови і Румунії. Вік предметів 5-9 тис. років.
  • У двох залах першого поверху представлені речі побуту і знаряддя праці, писанки, вишиванки українців 19-го — початку 20 століття.

На подвір’ї музею відтворене тогочасне двоповерхове житло з дерева та глини.

У 2012 році музей закрили для відвідувачів. За словами директора це зробили через зміну власника будівель – у ЗМІ тоді писали, що музей захопили рейдери. На його території розташувалися озброєні люди. 

Великий Київ у Google News

підписатися