Про це ідеться у повідомленні на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Акція об’єднала тисячі людей з усіх континентів Землі.
Лише кілька фактів екоциду в Україні:
- близько 6 млн домашніх тварин загинуло від початку війни;
- близько 600 видів тварин постраждали, понад 80 ризикують зникнути назавжди;
- 10 національних парків, 8 заповідників і 2 біосферних заповідники окуповані – у деяких з них дозволено вилов і полювання на диких тварин (до речі, біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко до повномасштабної війни працював в одному з них – “Приазовському”);
- 33 мільйони тонн вуглекислого газу вже опинилися в атмосфері й 49 мільйонів тонн – потенційно можуть з’явитися внаслідок відбудови знищеного, а це сприятиме зміні клімату та пришвидшенню танення льодовиків.
“В Антарктиді ми спостерігаємо китів, популяції яких відновлюються після варварського китобійного промислу минулого століття. В той же час китоподібні наших рідних морів – дельфіни і морські свині, значно потерпають від війни і теж потребуватимуть відновлення. Коли говорять про жертви війни, насамперед йдеться про людей. Але ми маємо на весь світ казати і про тих, хто сам про себе сказати не може. Ми хочемо разом з іншими учасниками акції стати на захист природи в Україні”, – зазначила морська біологиня та учасниця сезонної експедиції Оксана Савенко.
До слова, у передмісті розшукують кота Кешу: винагорода складає 150 тисяч.