Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 28 жовтня.
Зокрема, уряд вніс зміни до Положення про Національну поліцію. Її повноваження доповнили виявлення нерозмитнених у встановлені законом терміни автомобілі, які були ввезені на територію України на термін більше 30 діб.
Також поліція зможе вживати заходів для виявлення випадків незаконної експлуатації “євроблях”, на які накладені обмеження у відповідності з Митним кодексом, та незаконної розборки таких автомобілів.
Як повідомляє “Дорожній адвокат“, Кодексом про адмінпорушення поліції надано право штрафувати водіїв за керування авто на іноземній реєстрації, який своєчасно не покинув межі України, та за керування автомобілем з “євробляхами” іншою людиною, а не тією яка ввезла автомобіль на територію України.
Штраф становить 8500 грн і виноситься поліцейським на місці вчинення правопорушення (ч.8 ст. 121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається.
Якщо порушення скоєно цим же водієм повторно протягом року, то штраф становить вже 17 тисяч грн. Одночасно водій позбавляється права керування транспортом строком на 1 рік та з платним вилученням авто або без такого (ч.8 ст. 121 КУпАП).
Важливо, що зазначені штрафи не звільняють громадян від застосування штрафів, передбачених Митним кодексом в розмірі до 170 тисяч гривень. У разі виявлення автомобілів, які знаходяться в Україні з порушенням митних правил, працівники поліції наділені повноваженнями щодо інформування про такі факти органи митних служби для застосування санкцій відповідно до Митного кодексу.
Читайте також: Топ-7 автомобілів, які найважче продати на вторинному ринку
Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автомобіля з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 року.
Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого 2019 року. З 24 травня того ж року ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, повинні були платити штраф у розмірі 170 тис.грн. Проте парламент кілька разів відтермінував початок застосування санкцій.
Водночас, у 2019 році був підписаний меморандум між “Авто Євро Силою” і міністром внутрішніх справ України про не притягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття закону про доступне розмитнення.