Про це кореспонденту «Великого Києва» розповів вчений Олексій Василюк.
«Болота не замерзають – зверху кірочка є, але північна мерзлота не утворюється. Усі, що їхали, всі там і залишилися до сьогодні. І коли прямували в бік Києва, і коли втікали назад. Багато з них з’їжджали з доріг, і цього не знали – що людина не може пройти по такому болоту, бо при мінус 20 провалюєшся по коліна у воду, а що буде з технікою вагою 40 тон», – пояснив Василюк.
Тепер науковці працюють над дослідженням, в ході якого проводять підрахунки, скільки ж окупантів знищила трясовина на півночі України.
«Чув, що вже отримали статистику, що там застрягло щонайменше 150 одиниць техніки. Вивчають, у намірі пов’язати це з рівнем заболоченості цих територій. Пам’ятаєте, повідомляли про колону, яка простягалася на 60 км – то вона уся стояла, бо не могла з’їхати з дороги, навколо все заболочено було, стояли тягнучкою. Тому тягнулась до Ірпеня, і там її розбили», – говорить вчений.
Та додає – збереження вологості північних районів Київщини є додатковим засобом протидії можливому вторгненню з території Білорусі:
«Єдине, чим скористалися вороги – що в лютому річка Прип’ять була ще мілководною, і щоб пробратися на Київщину, будували пантони, аби пробратися через Чорнобиль, де пролягала хороша дорога».
У лютому посольство США нагадало, що в часи розквіту Києва Москва буда дрімучими лісами та болотами.