Особливості полісатину та правила поводження з ним варто вивчити до моменту його купівлі. Це допоможе надовго зберегти приємний зовнішній вигляд виробу і його основні якості.
Що таке полісатин?
Полісатином називають тонку і дуже приємну на дотик сучасну тканину, виготовлену на основі бавовни та поліестеру. Зовні це двосторонній матеріал, із шовковистою, дещо глянцевою лицьовою поверхнею та матовою, не такою гладкою, виворотньою стороною.
Кольорова палітра налічує не один десяток відтінків, більшість з яких достатньо яскраві.
Основними характеристиками всього асортименту даної продукції будуть:
- висока щільність матеріалу (середні показники для більшості зразків — 70-100 г/м³);
- чудова стійкість до зминання, завдяки чому постільна білизна не потребує частого прасування, довгий час не брудниться та чудово переться;
- можливість нанесення яскравих картинок і візерунків з ефектом 3D (при бажанні можна створювати фото-композиції).
Різноманітність варіантів полісатинових комплектів дозволяє підібрати підходящий виріб для найвибагливіших клієнтів.
Переваги та недоліки полісатину
Будь-яка тканина має свої сильні та слабкі сторони, це ж стосується й полісатину. В першу групу характеристик зазвичай входять наступні:
- тривалий строк служби, попри часті прання;
- чудова міцність, яку вдалось отримати завдяки унікальним технологіям виготовлення тканини;
- легкість у догляді (ефективне прання можливе вже при температурі 40 градусів, причому матеріал не втрачає свій первозданний вигляд навіть після 10 прання);
- вигідна ціна (полісатин вважається бюджетною альтернативою чистій бавовні);
- широкий асортимент продукції з привабливими пропозиціями для дорослих і дітей.
Серед недоліків полісатину користувачі виділяють:
- недостатнє проходження повітря через волокна (може стати причиною пітливості тіла під час сну);
- слизькість поверхні та її відносну прохолодність;
- схильність до накопичення статичної електрики.
Для людей з чутливою шкірою і дітей полісатин — не найкращий варіант. Його слід замінити натуральним матеріалом високої якості від відомого виробника .
Порівняння з іншими відомими тканинами
Сучасні технології виробництва дозволяють створювати тканини високого класу різного виду. Їх характеристики не завжди співпадають:
- Сатинові постільні комплекти. Виготовляються з бавовняних волокон, відрізняються надзвичайно щільною структурою, зберігають тепло, не ковзають.
- Набори із бязі. В первозданному вигляді будуть характеризуватися щільним, незвичайним, хрестовидним плетінням, яке забезпечує високу цупкість тканини. Це екологічно чиста білизна, легка та практична.
- Бавовняні вироби. Чудово пропускають повітря, тим самим створюючи максимальний комфорт під час відпочинку. Довго служать, не вигорають.
- Ранфорсові комплекти. Виготовляються з натуральної бавовни, мають гладку й м’яку структуру, отриману шляхом міцного сплетення ниток. Ціна завжди вища, ніж на полісатинові комплекти.
- Полікотонні. Включають в себе як натуральні, так і синтетичні компоненти, але основа завжди одна — бавовна. Така білизна майже не зминається, характеризується практичністю та комфортністю.
Як і полісатин, кожен варіант потребує відповідного догляду, інакше вже після першого прання може втратити свої властивості.
Правила догляду
Синтетичні матеріали невибагливі, але щоб полісатинова постільна білизна прослужила як можна довше, важливо знати про декілька правил:
- таким виробам підходить делікатне прання в режимі «автомат»;
- сушити тканину краще в природних умовах;
- прасувати випрані простирадла необов’язково, але якщо є вм’ятини та заломи, можна пройтись праскою в режимі «шовк» або «синтетика» (альтернатива — прасувати постіль через легку тканину).
В цілому полісатинова постільна білизна може стати хорошою альтернативою повністю натуральним чи абсолютно синтетичним варіантам. Вона має достатньо переваг, головне — знайти відповідального виробника та підібрати найбільш слушний комплект.