Поліція, прокурори, мер перейшли на бік окупантів – мешканка Куп‘янська-Вузлового

Автор: Ольга Даниленко
16:57 21.09.2022

Під час окупації росіянами смт Куп’янськ-Вузловий (Харківщина) поліцейські та прокурори ходили у формі з літерою “Z” та посміхалися – їх все влаштовувало. І так само знущалися у підвалі над нашими людьми. Мер та багато вчителів також співпрацювали з росіянами.

Поліція, прокурори, мер перейшли на бік окупантів – мешканка Куп‘янська-Вузлового
оренда квартири Київ

Про це розповіла мешканка нещодавно звільненого ЗСУ від окупації смт Куп‘янська-Вузлового Юлія Петрова в інтерв’ю.

Вона розповіла, що росіяни увійшли до Куп’янська та Куп’янська-Вузлового дуже швидко – без опору і бою та відразу встановили свої правила, відчули себе господарями.

“Життя під окупацією – це жах, навіть пекло якесь. Поводили себе як господарі наших життів: дивитися на них не можна, сперечатися не можна, забрали великий, середній потім і малий бізнес. Вони попривозили своїх дружин, які командували бізнесом. Вони забрали усі наші заводи, фірми, компанії. Вони все одразу забрали. Вони встигли відкрити свою податкову, встановили податки – кожен повинен був сплачувати”, – розповіла Юлія Петрова.

Найбільш болюче для неї залишається зрада правоохоронців, які перейшли на бік російських окупантів і також, як і росіяни стали катувати українців, які не хотіли ставати на бік ворогів.

Було дуже не приємно, адже наш мер пішов з ними на співпрацю. Він виправдовував це тим, щоб ми не постраждали, аби місто не розбили. Те, що вони всі стали з ними співпрацювати, вибачте – поліція, прокуратура, дуже багато. У нас були люди (плаче, – ред.), ті правоохоронці, які були наші, ми їх в обличчя знаємо, а вони ходили у їхній формі, посміхалися і їх це влаштовувало. У нас багато вчителів пішли з ними на співпрацю. Багато поліцейських, слідчих ми їх все життя бачили, а вони ходили у формі із літерою “Z”. І так само знущалися у підвалі над нашими людьми. Ось так”, – наголосила Юлія.

Читайте також: Поліцейські без бою “знялись” із Запорізької АЕС

Також вона розповіла про катівню, яку росіяни облаштували у підвалі відділку куп‘янської міліції.

Катівня, я часто рядом там проходила. У Куп‘янську у міліції у підвалі. Я чула крики жінок, чоловіків. У нас вони не шкодували нікого – ні дівчаток, ні дівчат, ні жінок. Ледве що не те – у підвал. Пів року знущалися з людей”, – згадує Юлія.

За її словами, останні місяці були найстрашнішими – сусід закладав сусіда, так само і Юлію хтось здав росіянам.

Це просто жах. Ледве що скажеш – біжать і закладають. Я завжди проти була і завжди про це говорила. Так, мене також заклали, це міг бути хто завгодно. Вони в обличчя говорили: “Я тебе піду і закладу і попадеш до підвалу!”. У нас 90% п‘ятиповерхового будинку все всіх влаштовувало. З третього під’їзду одна дівчина пішла до них у комендатуру працювати. З першого під‘їзду пропагувала російські паспорти. Через це, я не здивована, закласти міг хто завгодно”, – пояснила вона.

Читайте також: Катівні – перше, що створюють росіяни, коли захоплюють в Україні міста  

За словами Юлії, вона б дуже хотіла подивитися в очі всім колаборантам, які вирішать залишиться в Україні.

“Мені дуже цікаво, як вони в очі людям будуть дивитися, солдатам нашім як вони будуть дивитися? У нас з селища багато хто виїхав, вони ж на російські паспорти подавали документи добровільно. Вони розуміють, що будуть відповідати по закону, тому мені здається, що більша частина колаборантів виїхали”, – додала вона.

 Нагадаємо, в Офісі генпрокурора заведено понад 1000 кримінальних проваджень за державну зраду та понад 1000 за колабораційну діяльність щодо українських правоохоронців та чиновників. По військових таких проваджень нема.

Читайте також: Камера тортур у Бучі під Києвом – росіяни катували та вбивали українців   

Як повідомляв “ВК”, у звільненому Ізюмі (Харківщина) виявили наймасовіше поховання – понад 440 тіл жертв російських окупантів. Під час ексгумаційних робіт на місці масового поховання було знайдено могили 8 членів однієї сім’ї: від прабабусі до правнуків.

Великий Київ у Google News

підписатися