Як розповіли у поліції Київщини, тижневе навчання відбулось в рамках проєкту «Польська допомога», за результатами якого криміналісти в грудні отримають лазерний 3D-сканер «Z+F Imager 5016».
Це дозволить фіксувати в 3D-моделі всі наслідки ракетних ударів по житлових будинках та критичній інфраструктурі, артилерійських обстрілів, бомбардувань та інших воєнних злочинів росіян.
Важливо, що використання цього пристрою дозволить фіксувати воєнні злочини в найкоротші терміни та з мінімальним використанням людського ресурсу, адже нерідко росіяни свідомо обстрілюють місця скоєння своїх злочинів повторно, коли туди прибувають поліцейські та медики для порятунку людей.
У тренінгу зі 3D-сканування взяли участь 14 спеціалістів-криміналістів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Миколаївської, Херсонської областей та Головного слідчого управління Нацполіції.
Вони отримали теоретичні та практичні знання про:
- використання лазерних 3D-сканерів у кримінальних провадженнях для швидкого збору доказів воєнних руйнувань, катастроф і терористичних атак на великій за площею і важкодоступній місцевості;
- можливості використання лазерних 3D-сканерів для фіксації пошкоджень об’єктів критично важливої інфраструктури (виробничих підприємств, електростанцій, нафтопереробних заводів, мостів) внаслідок воєнних дій, катастроф і терористичних актів;
- документування пошкоджень великих будівель — багатоквартирних будинків, вулиць, торгових центрів тощо;
- моделювання та комбінування зображень відсканованих об’єктів;
- візуалізацію та презентацію збірної моделі відсканованих об’єктів для потреб правоохоронних та судових органів (поліція, прокуратура, суди).
Читайте також: У Гостомелі відкрився штаб, де збирають для суду свідчення про воєнні злочини росіян – куди звертатись
Нагадаємо, у Бучі розслідують воєнні злочини, скоєні в період окупації.