Карантин, день 366. Полетіли!? Киянам обіцяють Грецію та Сейшели, а Туреччина має новацію

Автор: Любава Лисичкіна
23:58 12.03

Туристичний сезон не за горами. “Великий Київ” зібрав інформацію про те, куди киян можуть впустити  найближчим часом.

Карантин, день 366. Полетіли!? Киянам обіцяють Грецію та Сейшели, а Туреччина має новацію
Попри пандемію життя триває. Люди намагаються хоча б частково повернутися до часів відкритих кордонів та подорожей на відпочинок за межі своєї країни.  Чи потрібні будуть тести на ковід і яким чином слід заповнювати документи, щоб сісти у літак, ми розібралися стосовно країн, які мають відкритися незабаром – Греції та Сейшельських островів та Туреччини, яка змінила правила в’їзду в країну.
Греція неймовірна і… незрозуміла
 
Приємна новина – туристичний сезон у Греції планують розпочати з середини травня. Для країни, яка втрачає через пандемію основний свій прибуток з туризма, відкриття кордонів є вкрай важливим.
 
Вочевидь, розуміє це в першу чергу  міністр туризму Греції Гаррі Теохаріс.  За його словами  The Guardian,  Греція має намір почати  пускати туристів  з середини травня.

“У Греції прийматимуть туристів, які перед поїздкою або вакцинуються, або у них будуть антитіла, або негативний тест на коронавірус. Всі туристи проходитимуть вибіркову перевірку”, – додав міністр.

Наразі відомо, що для іноземних туристів  не буде карантину (тестування проводитимуть вибірково, але за допомогою швидкого тесту на антиген).  В разі зараження ковідом Греція лікуватиме вас  коштом держави, але супутні витрати, як то зворотні квитки, туристи купуватимуть самостійно.

Статус туриста не означає, що особа звільняється від карантинних заходів. Ви повинні дотримуватися правил, які встановлені урядом для всіх громадян. 

Грецькі урядовці заявляють, що відкриття кордонів для іноземців відбудеться тільки за погодженням інших держав Європейського союзу. Водночас в ЄС поки сперечаються, якими повинні бути умови в’їзду в країни блоку. Саме тут ситуація є незрозумілою.
Туреччина відкрита і лояльна
 
Туреччина стала справжньою Меккою туризму восени-взимку. Тисячі киян, які не могли жити без подорожей, мали можливість з мінімальними витратами та за умов дотримання карантинних правил, побувати на “турецьких берегах”.
 
Відомо, що наразі  Туреччина зобов’язує мандрівників заповнити електронну анкету не пізніше ніж за 72 години до приїзду в країну. Про нову  вимогу  йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини.
 
На основі заповненої інформації автоматично створиться індивідуальний код HES. За цим кодом органи охорони здоров’я зможуть з вами зв’язатися, якщо у вас або в людей, з якими ви контактували під час подорожі, виявили коронавірусну хворобу.

 У туриста можуть перевірити  заповнення   форми  на кордоні Туреччини. Якщо ви її не заповнили або внесли неправдиву інформацію, вам «можуть загрожувати правові та адміністративні санкції». Крім того, без заповнення анкети можуть заборонити в’їзд до Туреччини мандрівникам, які не є її громадянами або не мають права на проживання.

Зазначимо, що для подорожі до Туреччини також потрібно мати негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду в країну.

Прекрасні Сейшели 

Всім туристам, яким набридли Мальдіви, тепер можна пакувати валізи на далекі Сейшели. З 25 березня  для іноземців готові  відкритися Сейшельські острови.
 
Як повідомляє Seychelles News Agency,  щоб потрапити на острови,  киянам потрібно буде надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не раніше ніж за 72 години до в’їзду в країну. 
 
Проходити карантин після прибуття не доведеться. Від мандрівників на Сейшелах лише вимагатимуть дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та обов’язкової дезінфекції рук. Подорожувати островами можна буде вільно.
 
Зазначається, що будуть раді туристам з усіх кран, окрім Південної Африки.

До слова, в Україні через поширення коронавірусу закрили лижний курорт “Буковель”. Тепер на в’їздах у село Поляниця будуть розташовані контрольно-пропускні пункти. 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...