Поки Микитась був в СІЗО, його земля майже перейшла структурі Татарова

20:50 07.12.2020

Поки власник компанії “Укрбуд” Максим Микитась, який підозрюється в привласненні понад 81 мільйона гривень державних коштів, був в СІЗО, структура заступника керівника Офісу президента Олега Татарова майже забрала його землю на Академмістечку під забудову.

Поки Микитась був в СІЗО, його земля майже перейшла структурі Татарова
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на Єдиний держреєстр судових рішень, Єдиний держреєстр юросіб, Публічну кадастрову карту, дані офіційного сайту Київради.

Мова йде про ділянку площею 1,34 га на вул. Миколи Краснова, 33 у Святошинському районі Києва,  яку збирався забудувати “Укрбуд” Максима Микитася.

Відповідний договір про будівництво на цій ділянці житлового комплексу був укладений у листопаді 2017 року між ТОВ «Укропткульттовари» і ТОВ “Інвест-Будівництво” (один із власників підконтрольного Микитасю “Укрбуду”).

“Укропткульттовари” володіло будівлями на вказаній ділянці і мало надати майданчик для забудови, а “Інвест-Будівництво” – отримали всі дозвільні документи і здійснити будівництво.

Після того як на початку жовтня 2019 року Микитась отримав підозру у справі про аферу з квартирами для Нацгвардії і відправився у СІЗО, “Укропткульттовари” направило “Інвест-Будівництву” лист про розірвання договору через його невиконанням останнім, зокрема, через неотримання дозвільних документів на початок будівництва.

У квітні цього року ТОВ «Укропткульттовари» отримало рішення суду про розірвання договору з «Інвест-Будівництвом», яке набуло законної сили.

І вже у червні «Укропткульттовари» продало нежилі будівлі на вул. М. Краснова, 33 фірмі “Дейрінг Капітал”, і та одразу ж почала оформлення оренди ділянки досить швидкими темпами.

Так, 20 липня у Київраді зареєстрували проект рішення про передачу ділянки на вул. М. Краснова, 33 в оренду “Дейрінг Капіталу” на 10 років під будівництво ЖК. 24 вересня цей проект внесли в порядок денний Київради, однак не проголосували.

Журналісти видання зазначають, що ТОВ “Дейрінг Капітал” було створене на початку жовтня 2019 року, якраз у розпал підозри і обрання запобіжного заходу Микитасю, і до складу його засновників увійшов Олександр Павлушин – це тесть Олега Татарова, який з 5 серпня цього року є заступником керівника Офісу президента України і відповідає за правоохоронний напрям.

Олег Татаров за часів Януковича у 2011-2014 був заступником начальника Головного слідчого управління МВС України, був одним з головних спікерів МВС стосовно Майдану. У 2014 р він був люстрований, після чого очолив юрдепартамент “Укрбуду” і обіймав посаду до 2017 року, займаючись водночас адвокатською практикою. Зокрема, Татаров у справі НАБУ захищав гендиректора корпорації “Укрбуд” Олега Майбороду.

У справі НАБУ угоду зі слідством вже уклали дві обвинувачувані – оцінювачі нерухомості. Крім того, на співпрацю зі слідством також пішов екс-нардеп Микитась – він відшкодував державі 50 млн грн збитків і відправився із СІЗО під домашній арешт. Як написав у Facebook Микитась, з метою безпеки. Адже він надав слідству покази стосовно Татарова про дачу останнім хабара заступнику керівника державного експертного центру за підробку експертизи, а саме – зменшення суми збитків у справі НАБУ з 81 до 7 млн грн.

2 грудня НАБУ і САП мали затримати Татарова, однак цю операцію зірвала генпрокурор Ірина Венедіктова – вона відсторонила усіх чотирьох прокурорів САП від справи і тепер керує нею одноосібно.

Ділянка на вул. Краснова, 33 розміщена впритул до ділянки площею 2,48 га, на якій будується ЖК “Академ Парк” – проєкт “Укрбуду”, який добудовує “Київміськбуд”.

Нагадаємо, Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 мільйон гривень. Слідство встановило, що на початку 2000-х його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, за яку зобов’язалась надати для Нацгвардії 50 квартир і 30 паркомісць у новому ЖК. У 2016-2017 роках сторони уклали додатковий договір по надання військовим 65 квартир, але не у центрі, а на околиці Києва. Участь у цій корупційній схемі інкримінується ще сімом особам.

У жовтні 2019-го ВАКС призначив Микитасю заставу у 5,5 млн грн, а згодом  Апеляційна палата ВАКС заарештувала екснардепа до 14 листопада і збільшила заставу до 80 млн грн. Наприкінці жовтня 2019 року за Микитася внесли заставу, а 24 грудня йому продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.

Великий Київ у Google News

підписатися